Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Hradní nádvoří oživí multižánrový festival lipnického hradu

/
/
/
705 ZobrazeníFestival Hradní hraní se odehraje v sobotu 8. června na hradním nádvoří hradu Lipnice. Snaží se obnovit festivalovou tradici, kterou v minulosti proslavila Haškova Lipnice. To byly první myšlenky pořadatelů Standy Plešáka a Davida Vody.

„Nabízíme možnost, pro obyvatele nejen z okolí Lipnice, udělat si hudební večer na hradě, další zajímavou kulturní akci,“ vysvětluje David Voda.
Program pod širým nebem plný nezaměnitelných kapel odstartuje v 17.00. Vystoupí Tichá dohoda, Vladivojna La Chia& 4Trio, TherneČhave, NoisyPots nebo Furt Rovně. Součástí doprovodného programu bude Michaela Fire Performance.
„Oslovili jsme kapely, které mají vztah k Lipnici. S Kapelou Furt Rovně jsem seděl na pivu na Lipnici, Vladivojna La Chia se ráda ukáže, své akustické umění si vyzkoušela už jednou v kapli na hradě na Lipnici. TerneČhave získali Anděla za albumMore Love, jejich živelnost má poutavou povahu a drsnost hradu se s tím prostě snoubí,“popisuje výběr kapel Standa Plešák.
Tichá dohoda je známá rocková kytarová legenda a v případě NoisyPots se můžou návštěvníci festivalu těšit na směs originálních zvuků hrnců kýblů a dalších bicích nástrojů z kuchyně nebo garáže v kombinaci s elektronikou, synthy a vokály.
Posledním ročníkem jednoho z nejstarších porevolučních festivalů Rocková Lipnice byl ten v roce 2014. Je možné, že se Hradní hraní uchytí a vznikne v Lipnici nová tradice hudebních festivalů.

  • Facebook
  • Twitter