Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Hrad Lipnice má nového šachového krále a královnu

/
/
/
1237 ZobrazeníPřekvapivým, ale zaslouženým vítězem turnaje O šachového krále hradu Lipnice v rapid šachu na devět kol s tempem 2 x 15 minut na partii se stal sedmnáctiletý Petr Brož ze ŠK Světlá nadSázavou, když svým soupeřům povolil pouhý půlbod a při závěrečném vyhodnocení mu byla nasazena královská koruna.

Do turnaje byl podle ELO nasazen jako pátý, ale skvělou hrou si poradil s hráči nasazenými před ním, FM Tomášem Vojtou, Filipem Valou. Šachovou královnou hradu Lipnice se stala šestnáctiletá Julie Richterová z TJ Náměšť nad Oslavou. Na hrad do Lipnice nad Sázavou, se sjelo 104 zájemců bojovat o Královskou šachovou korunu hradu všech věkových kategorií. Od nejmladšího – šestiletého účastníka Pavla Brože a nejstaršího 78letého Jaroslava Horáka z Jihlavy. Urputné boje na 64 šachových polích do poslední partie, pak rozhodly i o pořadí v jednotlivých hodnocených kategoriích.

Vítěz převzal putovního 20 kg vážícího dřevěného krále, kterého pro turnaj zhotovil Vítězslav Novák z Lučice, jinak povoláním arborista, kterému patří velké poděkování, pořadatelům i účastníkům udělal velkou radost. První tři hráči turnaje obdrželi poháry, diplomy, stejně tak i vítězové jednotlivých kategorií, všichni účastníci pamětní medaili a věcnou cenu.

Výsledky

Celkové pořadí:
1. Petr Brož – ŠK Světlá nad Sázavou
2. Tomáš Vojta – Spartak Vlašim
3. Roman Vincze – Jiskra Havlíčkův Brod

Kategorie HD 16
1. Jan Muzikář ml. – ŠK Světlá nad Sázavou
Kategorie HD 14
1. Rudolf Richter – TJ Náměšť nad Oslavou
HD 12
1. Michal Edr – Spartak Pelhřimov
HD 10
1. Jakub Stejskal – Gambit Jihlava
Kategorie ženy/dívky
1. Julie Richterová – TJ Náměšť nad Oslavou
Kategorie neregistrovaní a ELO do 1400
1. Tomáš Blažek – ŠO TJ Oudoleň

Podrobné výsledky turnaje

Cenový fond, který podpořili partneři turnaje: ŠSČR, ČUS – Sportuj s námi, EFKO, s. r. o., TIBEX, a. s., Měšťanský pivovar Rebel Havlíčkův Brod, AMYLON, a. s., Havlíčkův Brod, Knižní klub Praha, Moravian CHESS, GRANIT Lipnice s. r. o.

Více foto na: www.sachy-hb.cz/fotogalerie.

  • Facebook
  • Twitter