Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Hostování z Baníku: pravý bek Petr Breda v FC Vysočina Jihlava

/
/
/
934 ZobrazeníFC Vysočina Jihlava získal z Baníku Ostrava posilu na pravý kraj obrany. S týmem se začal připravovat pětadvacetiletý bek a sparťanský odchovanec Petr Breda, který se dnes poprvé zapojil do tréninku s novými spoluhráči. V Jihlavě byl měl hostovat minimálně do léta 2019.

„Vnímali jsme potřebu kvalitně zdvojit post pravého obránce. Z možností, které jsme měli, jsme vsadili na Petra Bredu. Toho trenér Radim Kučera dobře zná, neboť jej v uplynulém ročníku v ostravském Baníku vedl. V pětadvaceti letech jde o zkušeného fotbalistu, který by měl zkvalitnit naši defenzivní linii a zároveň zajistit nezbytnou podporu ofenzívy. V sobotu by se měl poprvé představit v jihlavském dresu proti klubu, v němž v minulosti působil – Vlašimi,“ okomentoval novinku z FC Vysočina ředitel klubu Jan Staněk.

Petr Breda má nepochybně o důvod více, proč se na zápasovou premiéru v barvách FC Vysočina těšit. „Vyšlo to pěkně. Ve Vlašimi jsem strávil asi dva roky, tudíž se na zápas těším. Ovšem hráčů, které z vlašimského dresu pamatuju, tak už moc nepůsobí,“ řekl bezmála 190 centimetrů vysoký obránce, jenž se vyjádřil i ke svému působení v Ostravě: „Na jaře 2017 jsem pomohl postupu do ligy, ale v nejvyšší soutěži můj rozlet zabrzdila zranění a samozřejmě též značná konkurence. Loni na jaře jsem si v poháru zlomil žebro a v létě jsem měl problémy s achilovkou, které se docela táhly. Až na přelomu září a října jsem začal nastupovat za juniorku.“

Co rozhodlo pro Bredovo působení na Vysočině? „Určité možnosti se rýsovaly, ovšem nebylo to nic konkrétního. Z Jihlavy přišla konkrétní nabídka a volal mi i trenér Radim Kučera, s nímž se znám z dřívějšího působení v Baníku. To samozřejmě též sehrálo svoji pozitivní roli. Do Jihlavy samozřejmě přicházím s cílem zabojovat o postup do první ligy a vrátit Vysočinu tam, kam patří.“

Petr Breda (nar. 1. 8. 1993) je odchovancem Sparty, odkud v létě 2014 zamířil do Vlašimi. Poté, co zde odehrál 48 druholigových duelů a zaznamenal šest branek, v zimě 2017 přestoupil do Ostravy. Ve dvanácti utkáních Baníku pomohl k postupu do nejvyšší soutěže. V uplynulém ročníku první si v ostravské sestavě nevybojoval stabilní místo a nastoupil do deseti zápasů včetně dvou duelů MOL Cupu. V létě 2018 utrpěl zranění achilovky, které jej na trávníky pustilo až v říjnovém utkání národního poháru. Zápasovou praxi tak na podzim získával pouze v juniorce.

  • Facebook
  • Twitter