Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

HB Ostrov zdolal Bogorii 3:2, dál jde ale polský šampión

/
/
/
519 ZobrazeníStolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod se rozloučili s letošním ročníkem Ligy mistrů cennou výhrou. V polském Grodizsku Mazowieckém zvítězili nad domácí Bogorií 3:2. Ani tento úspěšný výsledek však českým šampionům na posun z třetího místa v tabulce nestačil. HB Ostrov totiž s Bogorií doma prohrál 1:3 a kvůli horší bilanci ze vzájemných zápasů je tak z dalších bojů v evropských pohárech letos vyřazen.

Bogorii spasil obranář Gionis!

V úvodním utkání večera se poněkud překvapivě střetli hrající trenér HB Ostrov Dmitrij Prokopcov se svým bývalým spoluhráčem z francouzského Hennebontu Panagiotisem Gionisem. A Dima začal skvěle, vyhrál první set 11:6. Jenže pak se skvělý řecký obranář dostal do tempa a zbylé tři sady byly jeho jasnou záležitostí. Druhý zápas v pořadí začal podobně, navíc pro české barvy i dobře skončil. Michal Obešlo měl v osobě čerstvého juniorského vicemistra světa v družstvech Miloszem Redzimského zdatného protivníka. Zkušený český stolní tenista si však s polským mladíkem s výjimkou druhé sady poradil a srovnal skóre na 1:1. Po přestávce se prosadil Tomáš Tregler, jenž po přesvědčivém vítězství 3:0 nad sedmnáctiletým Michalem Gawlasem dostal HB Ostrov do vedení 2:1. V následujícím utkání již šlo všechno. Bylo jasné, že jeho vítěz svému týmu zajistí druhé místo v tabulce skupiny A suverénní Borussií Düsseldorf. Zkušený řecký obranář Panagiotis Gionis byl v souboji s Michalem Obešlem favoritem. Jenže liberecký rodák se vybičoval k vynikajícímu výkonu a nebyl daleko k vytouženému vítěznému bodu. Vyrovnanou partii rozhodovaly maličkosti a především koncovky třetí a čtvrté sady. V nich měl více štěstí domácí hráč, který zařídil důležitý druhý bod Bogorie. Do závěrečné dvouhry večera oba trenéři poslali nové hráče, v souboji mladíků si dvacetiletý Tomáš Martinko poradil s o tři roky mladším Jackem Mitasem ve čtyřech setech. HB Ostrov Havlíčkův Brod se tak v Grodizsku Mazowieckém s Ligou mistrů rozloučil vítězně, nicméně v letošním ročníku evropských pohárových soutěží končí.

Michal Obešlo s vynikajícím obranářem Panagiotisem Ginonisem prohrál po velkém boji 1:3

Program ve skupině A uzavře páteční utkání v Düsseldorfu, kde se dosud suverénní domácí Borussia střetne s Bogorií Grodzisk Mazowiecki.

Liga mistrů ve stolním tenisu 2022/2023

2. fáze

Skupina A – 4. kolo

Bogoria Grodzisk Mazowiecki – HB Ostrov Havlíčkův Brod 2:3
Panagiotis Gionis – Dmitrij PROKOPCOV 3:1 (-6, 3, 3, 3), Milosz Redzimski – Michal OBEŠLO 1:3 (-9, 6, -8, -7), Michal GAWLAS – Tomáš TREGLER 0:3 (-7, -8, -8), Panagiotis Gionis – Michal OBEŠLO 3:1 (13, -11, 7, 9), Jacek Mitas – Tomáš MARTINKO 1:3 (-7, -7, 11, -8).

  • Facebook
  • Twitter