Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Lidé bez domova se před mrazy mohou schovat v Jihlavě v zimní noclehárně

/
/
/
363 ZobrazeníPro lidi bez domova se znovu otevřela zimní Noclehárna Havaj v Jihlavě. V noci na středu 14. prosince bylo obsazeno. Noclehárna je otevřena každý den od 19.00 a poplatek za noc je deset korun a k dispozici je tam dvanáct lůžek.

„Kapacita je dvanáct lůžek. Určeny jsou pro všechny bez střechy nad hlavou. Přenocovat tu mohou muži i ženy,“ uvedl David Chlupáček ze Střediska křesťanské pomoci, které noclehárnu v Žižkově ulici provozuje.

Kromě lůžek je v budově k dispozici také hygienické zázemí a čas od času i lehké občerstvení. „Jídlo není součástí služby. Spíš je to takový bonus navíc, když zrovna něco je. Například sem vozíme pečivo, které se ten den neprodá, a nabízíme ho tu. K dispozici je tu pak i káva, čaj nebo polévky,“ dodal David Chlupáček.

David Chlupáček dováží do noclehárny čas od času i potraviny.

Na zahradě je i hygienický kontejner s toaletami, sprchou a umyvadlem. Ten, stejně jako samotnou noclehárnu, poskytlo Středisku křesťanské pomoci město. „Jsme moc rádi, že budova, která by byla jinak opuštěná, slouží právě tomuto účelu a umožňujeme tak lidem bez domova strávit mrazivé noci v teple a bezpečí. Minimalizují se tím mimo jiné zdravotní rizika, která venkovním nocováním v zimě lidem hrozí,“ uvedl náměstek primátora pro oblast sociálních věcí Radek Popelka.

 Speciální iglú, ve kterých mohou lidé bez domova přečkat mrazivé dny nebo noci.
  • Facebook
  • Twitter