Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

HB Ostrov postoupil do finále, o titul se utká s Chebem

/
/
/
818 ZobrazeníStolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod si zahrají popáté v historii klubu ve finále české extraligy. Obhájci mistrovského titulu v rozhodujícím utkání semifinálové série zvítězili ve vyprodané Birell Aréně nad celkem pražského El Niňa 3:0 a postoupili do finále. V něm se střetnou s vítězem základní části extraligy SKST Cheb. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy, začne ve čtvrtek 12. května v Chebu.

Rozhodující semifinálovou partii dvou posledních českých šampionů odstartoval souboj jedniček obou týmů. Tomáš TREGLER do něj vlétl jako uragán a rychle se dostal do vedení 2:0. Jiří Vráblík pak domácí euforii poněkud schladil, když snížil na 1:2. O všem rozhodla koncovka první sady. Tomáš Tregler svému soupeři utekl na 9:5, Vráblík stihl ještě snížit na 9:10, ale havlíčkobrodský lídr druhý mečbol proměnil a dostal svůj tým do vedení.

Tomáš Tregler vybojoval důležitý první bod HB Ostrov Havlíčkův Brod po výhře nad Vráblíkem

Druhý bod HB Ostrov přidal po velké pětisetové bitvě, ve které hrál hlavní roli servis, Michal OBEŠLO. Mladý Slovák dlouho mohutně vzdoroval, v průběhu utkání dokonce dvakrát vedl, ale rozhodující set lépe zvládl zkušený borec domácích a obhájce titulu byl už pouze jeden bod od postupu do finále. Dmitrij PROKOPCOV v pátek v Praze Františka Onderku porazil ve třech setech. Dnes ostravský odchovanec s nejzkušeněšjím hráčem domácích bojoval pět setů. Důležité koncovky dnes byly silnou stránkou havlíčkobrodských stolních tenistů. V té páté a rozhodující měli oba soupeři po třech mečbolech. Z vítězství 16:14 se nakonec radoval Dmitrij Prokopcov, který HB Ostrov poslal do finále!

Radost na lavičce havlíčkobrodského celku v podání trenéra Vožického a šéfa klubu Jinka

Souboj o český trůn začne 12. května v Chebu. O týden později, 19. května se bude hrát v havlíčkobrodské Birell Aréně a případné třetí utkání by bylo na programu v neděli 22. května opět v Chebu.

Mistrovství České republiky družstev 2021/2022

Extraliga mužů ve stolním tenisu

Semifinále play-off

3. zápas

HB Ostrov Havlíčkův Brod – SF SKK El Niňo Praha 3:0
Tomáš TREGLER – Jiří VRÁBLÍK 3:1 (8,6,-5,9), Michal OBEŠLO – Jakub ZELINKA 3:2 (-8,6,-7,7,8), Dmitrij PROKOPCOV – František ONDERKA 3:2 (10,-9,8,-3,14). Konečný stav semifinálové série: 2:1. Do finále play-off postupuje HB Ostrov Havlíčkův Brod.

Kompletní informace o české Extralize mužů ve stolním tenisu 2021/2022 najdete ZDE: https://stis.ping-pong.cz/…/sva…/rocnik-2021/soutez-4402

Foto: Jaroslav LOSKOT (2) a František ZÁLEWSKÝ

  • Facebook
  • Twitter