Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

/
/
/
186 Zobrazení

Ani druhý pokus dosáhnout na vítězství v letošní Lize mistrů stolním tenistům HB Ostrov Havlíčkův Brod nevyšel. Ve druhém kole skupiny A v domácí hale podlehli polském týmu Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3. Jediný bod českých šampionů vybojoval v úvodní dvouhře Pavel Širuček, který zdolal kadetského vicemistra světa Milosze Redzimského ve čtyřech setech. Favorizovaní hosté ale v dalším průběhu utkání výsledek otočili a z Havlíčkova Brodu si odvezli důležité vítězství 3:1.

Stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod prohráli ve druhém utkání skupiny A Ligy mistrů s polským celkem Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3. Jediný bod českých šampionů vybojoval v úvodní dvouhře Pavel Širuček, hosté ale ovládli zbylé zápasy a z Havlíčkova Brodu si odvezli důležité vítězství.
Do úvodní dvouhry mezi Pavlem Širučkem a Miloszem Redzimskim vlétl polský mladík jako uragán. V prvním setu mu vycházelo snad vše, na co sáhl a vyhrál 11:5. Zkušený Širuček ale pozvolna hru vyrovnával. Důležitým momentem byla koncovka druhé sady, kterou lépe zvládl český reprezentant. Díky tomu se dostal do herní pohody a talentovaného soupeře nakonec přehrál 3:1 na sety. Druhá partie večera nabídla míření dvou herních stylů. Řecký obranář Panagiotis Gionis i na Ostrově předváděl, že nic neztratil ze svého umění. Jenže Michal Obešlo, bojoval, nic nedal zadarmo a přes ztrátu první sady, sehrál s nebezpečným sokem vyrovnanou partii. Trpělivou a pestrou hrou získal druhý set a začínalo se od začátku. V dalším průběhu utkání se přece jen prosadila Gionisova precizní obrana a Bogoria srovnala krok.

Time-out v průběhu třetího utkání večera Tomáše Treglera s Jihokorejcem Seongil Jangem

Třetí dvouhra večera přinesla pětisetovou bitvu. Tomáš Tregler se s Jihokorejcem Seongil Jangem střídali ve vedení, rozhodující zlatý set ale vyhrál devatenáctiletý Asiat. Za stavu 1:2 to měl Pavel Širuček v souboji s Řekem Gionisem nesmírně těžké. Se svým bývalým spoluhráčem z Bogorie bojoval, ale k úspěchu vždy dva, tři míčky v koncovce chyběli. Zkušený Gionis svým druhým bodem v utkání zpečetil vítězství polského šampióna nad HB Ostrov v poměru 3:1.

Liga mistrů ve stolním tenisu pokračuje hned ve čtvrtek 17. listopadu. V Kulturním domě Ostrov je na programu třetí utkání skupiny A. HB Ostrov v něm od 18:30 hodin změří síly s šestinásobným šampionem Ligy mistrů Borussií Düsseldorf.

Liga mistrů ve stolním tenisu 2022/2023

2. fáze

Skupina A – 2. kolo

HB Ostrov Havlíčkův Brod – Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Pavel ŠIRUČEK – Milosz Redzimski 3:1 (-5, 10, 3, 6), Michal OBEŠLO – Panagiotis Gionis 1:3 (-7, 9, -7, -9), Tomáš TREGLER – Seongil Jang 2:3 (5, -5, -7, 8, -4), Pavel ŠIRUČEK – Panagiotis Gionis 0:3 (-8, -12, -12).