Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

HB Ostrov čeká v Portu osmifinále Evropského poháru

/
/
/
603 ZobrazeníStolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod se po čtyřech letech vrátili do pohárové Evropy. A comeback to je zatím úspěšný. Po dvou startech v Lize mistrů v letech 2014 až 2016 se čtyřnásobní čeští šampióni dostali do Evropského poháru, což je druhá nejvýznamnější klubová soutěže v Evropě. V první fázi Europe Cupu mužů 2021/2022 uspěli, když koncem října ovládli jednu ze čtyř skupin této soutěže. V domácí Birell Aréně stolní tenisté HB Ostrov porazili všechny své soupeře a z prvního místa ve skupině B postoupili mezi šestnáct nejlepších týmů Evropského poháru.

Také osmifinálová fáze Evropského poháru se bude hrát skupinovým systémem. HB Ostrov Havlíčkův Brod byl zařazen do skupiny A, kterou bude od 10. do 12. prosince hostit portugalské město Vila Nova de Gaia, kde ve středu skončilo juniorské mistrovství světa 2021 ve stolním tenisu.

Skupina A je pouze tříčlenná. Kromě českého mistrovského celku se v představí vicemistr Polska Bogoria Grodzisk Mazowiecki, za který hraje český reprezentant a bývalý hráč HB Ostrov Pavel Širuček. Druhým soupeřem havlíčkobrodského týmu v osmifinálové fázi Evropského poháru bude rakouský celek UTTC Stockerau.

Pavel Širuček (na snímku ještě v dresu HB Ostrov) patří k oporám celku Bogorie Grodzisk Mazowiecki

Do čtvrtfinále, které se již bude hrát vyřazovacím způsobem na dva zápasy: systémem doma / venku, postoupí dva nejlepší celky z každé ze čtyř skupin. Týmy, které neuspějí mají právo startu v tzv. Europe Trophy.

Největším favoritem skupiny A ale celého Evropského poháru je polský celek Bogorie Grodzisk Mazowiecki. Úřadující vicemistr Polska má na své soupisce kromě Pavla Širučka skvělého obranáře Řeka Panagiotise Gionise či bývalého hráče TOP 10 světového žebříčku Tchaj-wance Chuang Chih-Yuana.

HB Ostrov Havlíčkův Brod se v evropských pohárových soutěžích s Bogorií Grodzisk Mazowiecki již potkal. Bylo to v sezoně 2015/2016, kdy oba kluby hrály prestižní Ligu mistrů. Tehdy ještě Pavel Širuček oblékal dres havlíčkobrodského celku a spolu s vynikajícím Japoncem Masakou Morizonem a Tomášem Treglerem dokonce Borogii Grodzisk Mazowiecki dvakrát porazili – doma těsně 3:2 (hrálo se 11. října 2015 ve vyprodaném Kulturním domě Ostrov) a v Polsku pak přesvědčivě 3:0! Nutno ovšem dodat, že Bogoria neměla tak silné družstvo jako tomu je nyní… HB Ostrov tehdy obsadil ve skupině D třetí místo za suverénním Chartres ASTT a druhou v pořadí Borussií Düsseldorf. Bogoria skončila bez jediného vítězství poslední.

Evropský pohár mužů ve stolním tenisu 2021/2022

Osmifinálová fáze

Skupina A

Pohled na soupisky:

HB Ostrov Havlíčkův Brod: Tomáš TREGLER, Dmitrij PROKOPCOV, Michal OBEŠLO, Bohumil VOŽICKÝ (hrající trenér).

Bogoria Grodzisk Mazowiecki (Polsko): Chuang Chih-Yuan (Tchaj-wan), Panagiotis Gionis (Řecko), Pavel Širuček, Marek Badowski, Milosz Redzimski (oba Polsko). Trenér Tomasz Redzimski.

UTTC Stockerau (Rakousko): Maciej Kołodziejczyk, Chen Weixing, David Serdaroglu (všichni Rakousko), Oleksandr Diduch (Ukrajina). Trenér Stanislav Franczyk (Polsko).

Program zápasů:

Pátek 10. prosince v 16.00 (SEČ): Bogoria Grodzisk Mazowiecki – HB Ostrov Havlíčkův Brod. Sobota 11. prosince v 16.00 (SEČ): UTTC Stockerau – Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Neděle 12. prosince v 16.00 (SEČ): HB Ostrov Havlíčkův Brod – UTTC Stockerau.

Kompletní informace o Evropském poháru mužů ve stolním tenisu

  • Facebook
  • Twitter