Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkův víkend v jeho rodišti, nová alej, mince i připomínka Havlíčkova díla

/
/
/
629 ZobrazeníVyvrcholením 200. výročí narození Karla Havlíčka Borovského v jeho rodné obci – Havlíčkově Borové – bude poslední říjnový víkend, na kdy připadá datum narození velkého českého novináře 19. století. Narodil se 31. října 1821.

V sobotu 30. října vysází v Havlíčkově Borové dvě stě stromů v lokalitě staré Podstránecké cesty, aby na letošní výročí zůstala památka i do dalších let. „Půjde o neformální komunitní akci, kdy si obyvatelé obce mohou přijít od 13.00 do 16.00 zasadit svůj strom a budou uvedeni v seznamu u konkrétního pořadového čísla stromu. Na místě bude k dispozici čaj, svařák, posezení, nechybí možnost opéct si buřty. Alej by měla být v budoucnu jednou ze zastávek připravované naučné stezky Karla Havlíčka Borovského,“ uvedla Hana Tonarová, zastupitelka a členka pořadatelského týmu v Havlíčkově Borové.

V sobotu 30. října od 18.00 se v Havlíčkově rodném domu uskuteční přednáška experta z ČNB Jaroslava Moravce, který bude přednášet o tom, jak vznikala pamětní mince ke 200. výročí narození Karla Havlíčka Borovského. Tu čeká právě koncem října emise. Po přednášce následuje beseda s občerstvením.

„V neděli 31. října v 15.00 se pak Na den přesně sejdeme v rodném domku, kde budou děti recitovat úryvky z Havlíčkových děl a článků, a bude možnost si prohlédnout nově otevřenou expozici o Karla Havlíčka Borovského a výstavu dětských prací s havlíčkovskou tematikou,“ dodala Hana Tonarová.

  • Facebook
  • Twitter