Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkobrodští softbaloví Hroši vstupují do nové sezony

/
/
/
767 ZobrazeníS téměř dvouměsíčním zpožděním startuje v pátek 29. května softbalovým Hrochům Havlíčkův Brod nová sezona. Od 19.00 přivítají v Hippos aréně celek Locos Břeclav. Jedná se o první ze čtyř přípravných zápasů, které Hroši sehrají před ostrým startem extraligy.

Do české nejvyšší soutěže vstoupí v sobotu 6. června v Mostu a druhý den pak hrají v Chomutově. Na domácím hřišti se poprvé představí v sobotu 20. června v zápase s Tempem Praha.
„V kádru došlo k celé řadě změn a už tak mladý tým pro letošní rok svůj věkový průměr ještě snížil. S průměrem jen těsně nad 20 let (20,4) budeme nejmladším týmem v extralize,“ uvedl Dušan Šnelly z brodského klubu. Ten po dlouhých letech opustil kapitán týmu Karel Kadečka, který se stěhuje do USA. Do Břeclavi přestoupil catcher Jakub Holobrádek a sezonu vynechávají Marek Rosenkranz a Jan Cabalka.
„Vleklé zdravotní potíže navíc sužují Jana Hospodku a ani on začátek sezony nestihne,“ dodal trenér Dušan Šnelly, který na uvolněná místa zařadil medailisty z juniorského světového šampionátu Jana Voráčka, Vojtěcha Lásku, Dominika Šubrta, Matěje Rosenkranze a Adama Lišku. Novým kapitánem Hrochů se stal ve 29 letech služebně nejstarší hráč Ondřej Dibelka.
Extraliga se letos poprvé hraje v deseti týmech a po základní části (18 zápasů) postoupí první šestka do nadstavby, zbylá čtyři družstva budou hrát o záchranu. Postup do nadstavby bude i cílem Hrochů, kteří se budou opírat především o trojici reprezentantů, nadhazovače Michala Holobrádka, Ondřeje Dibelku a Jana Hospodku.

  • Facebook
  • Twitter