Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkobrodští Hroši přešli přes Chomutov do semifinále extraligy

/
/
/
121 ZobrazeníHavlíčkobrodští softbalisté už mají jistotu, že odehrají letošní sezónu až do úplného konce. Ve čtvrtfinálové sérii rozhodně nebyli favorité a poté, co mladý tým Hrochů v úvodním zápase v domácí Hippos aréně vysoko prohrál, vsadil by na jejich postup málokdo. Hroši se však neuvěřitelně oklepali z drtivé prohry a dokázali zvítězit po prodloužení v obou zápasech v Chomutově.

I když i napodruhé v domácím prostředí ve čtvrtém zápase série neuspěli a Chomutov sérii srovnal, rozhodující pátý zápas již do třetice před vlastními fanoušky po heroickém výkonu zvládli a hodně nečekaně postoupili do semifinále naší nejvyšší soutěže.

První zápas Hroši Havlíčkův Brod – Beavers Chomutov 1:11
Hrochům se zápas vůbec nepovedl. Po řadě chyb prohrávali už po první směně 0:5 a bylo po zápase. Jasně dominující hosté ho ukončili pro rozdíl deseti bodů již po čtvrté směně.

Druhý zápas Beavers Chomutov – Hroši Havlíčkův Brod 3:4 po 2. prodloužení
Den po debaklu na domácí půdě bojovali Hroši na severu Čech. Před zaplněnou arénou Beavers udělali Hroši klíčovou změnu v sestavě a od začátku zápasu nasadili venezuelského nadhazovače Miguela Colomba. Ten pod vedením argentinského catchera Juana Garoliniho předvedl svůj jasně nejlepší výkon v dresu Hrochů. „Hráči šli ve třetí směně do vedení, ale ještě v dohrávce téže směny domácí srovnali na 1:1. Více bodů už oba nadhazovači nepovolili, a to ani v první nastavené směně. Teprve ve druhém prodloužení se na již unaveného klíčového muže Chomutova nadhazovače Marka Malého dokázali Hroši konečně prosadit. Do vedení je poslal jejich elitní pálkař Juan Garolini, vzápětí přidal dalekonosnou ránu Filip Kučírek a Jan Hlaváč a Hroši odskočili na 1:4. Chomutov vrátil do zápasu jeden z nejlepších pálkařů extraligy Václav Svoboda, když homerunem snížil na 3:4,“ komentoval vítězný zápas Dušan Šnelly z brodského klubu. Více už ale tentokrát skvěle hrající obrana Hrochů nepovolila a benjamínek Ondřej Zborovský zahrál poslední aut.

Třetí zápas Beavers Chomutov – Hroši Havlíčkův Brod 3:4 po prodloužení
O týden později pokračovala čtvrtfinálová série třetím zápasem opět v Chomutově a Hroši opět zahájili s jihoamerickou dvojicí na klíčových postech. „V zápase dominovaly obrany v čele s nadhazovači a moc odpalů k vidění nebylo. Po čtyřech směnách jsme prohrávali 2:1. V páté směně obsadil do útoku nepříliš často nasazovaný nadhazovač Miguel Colombo první metu a náš nejlepší pálkař Juan Garolini zařídil obrat skóre na 2:3. Domácí ale těsně před koncem zápas srovnali na 3:3 a poslali zápas opět do prodloužení. V něm se jako jediný prosadil odpalem Jonáš Voráček a poslal tým do vedení 3:4. Poslední odpal Beavers naštěstí vyšel na ve skvělé formě hrajícího Ondřeje Zborovského, který zvládl těžký odpal Václava Svobody a zápas opět ukončil,“ dodal Dušan Šnelly.

Čtvrtý zápas Hroši Havlíčkův Brod – Beavers Chomutov 1:5
Hroši v domácí Hippos aréně zase nezvládli první směnu a po chybách obrany věnovali soupeři tříbodový náskok. „Pak naštěstí Miguel Colombo zabrzdil nápor hostů, a přestože domácí už náskok nedohnali, přinutili Marka Malého odházet téměř celý zápas. To bylo klíčové v rozhodujícím pátém zápase, který následoval bezprostředně po skončení tohoto zápasu,“ glosoval Dušan Šnelly.

Pátý zápas Hroši Havlíčkův Brod – Beavers Chomutov 1:0
Do rozhodujícího zápasu nasadili Hroši odpočatého Matěje Macase, kterému nevyšel úvodní zápas série. „Tentokrát ale podal osmnáctiletý nadhazovač vynikající výkon a povolil pálkařům Chomutova jediný odpal. Rovněž naše obrana pracovala téměř bezchybně. Jihoamerické duo zařídilo ve třetí směně první a jak se později ukázalo i rozhodující bod. Miguel Colombo odpálil třímetový odpal a při startu Juana Garoliniho doběhl pro vítězný bod. V páté směně při dvou autech a plně obsazených metách vytáhl proti ráně Marka Malého další zázračný zákrok Ondřej Zborovský a to byl zlomový moment zápasu. Koncovku už Matěj Macas zvládl excelentně a ukončil zápas třemi strike outy v řadě. V zápase Matěj Macas sám vyřadil úctyhodných 15 pálkařů Chomutova a zařídil tak většinu z jednadvaceti autů v zápase,“ komentoval průběh rozhodující duelu Dušan Šnelly.

  • Facebook
  • Twitter