Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkobrodská galerie nabízí virtuální prohlídku výstavou Procházet temným lesem

/
/
/
708 ZobrazeníGalerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě připravil ve spolupráci s Muzeem Vysočiny Havlíčkův Brod výstavu, která představuje tvorbu tří generací rodiny Škrabánků, jejichž životy a dílo jsou svázány s Vysočinou. Nyní mohou zájemci výstavu navštívit ve virtuálním prostředí.

Cílem projektu je představit odborné i laické veřejnosti životní příběh a tvorbu malíře Františka Škrabánka (7. 8. 1901 Humpolec – 3. 6. 1974 Herálec u Humpolce), jeho syna – malíře, grafika a fotografa Věroslava Škrabánka (29. 5. 1928 Herálec u Humpolce – 26. 11. 1963 tamtéž) a vnuka, fotografa Věroslava Škrabánka ml. (21. 2. 1957 Havlíčkův Brod).
Obrazy Františka Škrabánka zdobí nejednu domácnost na Vysočině, ale tvorba jeho syna a vnuka tu není příliš známá. Syn – Věroslav Škrabánek měl jen velmi málo času naplno uplatnit svůj umělecký talent. Přesto jeho dílo překvapuje svou vyzrálostí a uceleností. Vnuk Věroslav Škrabánek po maturitě na havlíčkobrodské stavební průmyslovce odešel do Prahy, a i když je s Vysočinou stále spojován, jeho dílo většina veřejnosti Vysočiny nezná.

Fotogalerie z výstavy, foto: Libor Blažek

  • Facebook
  • Twitter