Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté na dálnici D1 na Vysočině zadrželi opilého řidiče

/
/
/
518 ZobrazeníVe čtvrtek 4. února odpoledne zastavila hlídka dálničního oddělení Velký Beranov v úseku mezi 119. a 112. kilometrem dálnice D1 v katastru Jihlava – Pávov kolem tři čtvrtě na osm večer dvaašedesátiletého řidiče osobního vozu Škoda Fabia. Dechová zkouška odhalila přes dvě a půl promile alkoholu v dechu.

„Policisté řidiče vyzvali k předložení dokladů a dechové zkoušce, ta ukázala hodnotu 2,59 promile alkoholu v dechu. Opakovaný výsledek dosáhl dokonce 2,80 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiče vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení, s čímž souhlasil. Policisté silně podnapilému muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ popsal událost vrchní inspektor Martin Hron s tím, že si řidič počínal zvláště bezohledně a neopatrně vůči ostatním účastníkům silničního provozu. „Silně opilý řidič ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Jízda pod vlivem alkoholu je nebezpečná na každé komunikaci, ale zvlášť nebezpečná je na dálnici, kde je velmi silný provoz, a vozidla se pohybují ve vysoké rychlosti. V důsledku případného ohrožení ze strany opilého řidiče, by mohlo dojít k fatálním následkům,“ dodal Martin Hron.

Úvodní ilustrační foto: Policie ČR

  • Facebook
  • Twitter