Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Hasiči pomáhají v Domově pro seniory ve Velkém Meziříčí

/
/
/
427 ZobrazeníOd sedmé hodiny ranní v pátek 18. února vypomáhají profesionální hasiči z Vysočiny v Domově pro seniory v ulici Zdenky Vorlové ve Velkém Meziříčí, protože koronavirus postihl nejen klienty domova, ale také personál.

„Každý den bude v domově nepřetržitě pomáhat sedm hasičů rozdělených do dvou směn. Na první směně, která bude trvat od sedmé hodiny ranní do sedmé hodiny v podvečer, bude nasazeno pět hasičů. Poté je vystřídá druhá směna, na které až do sedmé hodiny ráno budou vypomáhat dva hasiči. Asistovat budou při hygienické péči pacientů, při polohování, podávání stravy a při celkovém zajištění chodu domova,“ popsala Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině.
V minulosti vypomáhali hasiči z Vysočiny v Domově se zvláštním režimem v Břevnici na Havlíčkobrodsku, ale také v nemocnicích v kraji. Podle informací Petry Musilové je pomoc hasičů prozatím plánována do sedmé hodiny ráno pondělí 28. února.

Úvodní ilustrační foto: Havlíčkobrodští hasiči pomáhají v břevnickém domově pro seniory, archiv HZS Kraje Vysočina

  • Facebook
  • Twitter