Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Hasič Štěpán Dvořák přiběhl do Jaderné elektrárny Dukovany

/
/
/
1055 Zobrazení
Štěpán Dvořák se při svém rekordním běhu přes Česko – Slovensko
zastavil ve čtvrtek 25. dubna v místě svého pracoviště profesionálního hasiče, v Jaderné elektrárně Dukovany.

Štěpán Dvořák vyrazil na 1 000 kilometrů dlouhou trasu na Velikonoce, v pátek 19. dubna. Trasu si naplánoval napříč Slovenskou a Českou republikou od východu na západ. Dnes brzy ráno přiběhl do Infocentra Dukovany a se svými kolegy pokračoval ve směru do Třebíče. Štěpán běží nonstop jen s krátkými hodinovými přestávkami na spánek. Do cíle by měl podle aktualizovaného plánu doběhnout za 9 dnů a nocí, tedy 28. dubna.

Ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách dorazil Štěpán Dvořák s doprovodem dukovanských kolegů, kteří mu běželi v ústrety, do infocentra EDU. Čekala ho tady teplá sprcha a dávka energie při občerstvení a uznání kolegů, kteří se s ním vydali na další cestu do Dalešic, Valče a Třebíče. „Šílené kousky Štěpána nechápu, ale zároveň obdivuji,“ říká Jana Štefánková z útvaru komunikace. „Jsem ráda, že ho můžeme společným během v jeho nadlidském úsilí podpořit,“ dodává Jana Štefánková.

V Dukovanech měl Štěpán uběhnutých už 630 kilometrů, což mu trvalo 140 hodin. Kolem deváté hodiny proběhl rodnou Třebíčí za podpory starosty a dalších osob z třebíčské radnice. „Dnešní noc byla hektická, protože vůbec nebyl čas jít chvíli spát,“ říká Štěpán. „Tím ale můj běh nekončí, pokračuji dále na západ České republiky,“ uzavírá Štěpán.

Cesta Štěpána Dvořáka vede z nejvýchodnějšího bodu SR – Nová Sedlice až na nejzápadnější část České republiky – obec Krásná. Podpůrný tým, který Štěpána doprovází nepřetržitě 10 dní a 24 hodin denně, se v průběhu cesty obměňuje. Obytný vůz čeká vždy na domluvených místech, některé úseky se Štěpánem jede cyklista na kole.

  • Facebook
  • Twitter