Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

HARTMANN – RICO letos v projektu Dobrý soused rozdalo 430 tisíc korun. Příspěvek dostalo 28 spolků a neziskovek v okolí závodů i na Vysočině

/
/
/
203 ZobrazeníV letošním jednadvacátém ročníku projektu Dobrý soused rozdala společnosti HARTMANN – RICO celkem 430 tisíc korun. Finanční podporu získala necelá třicítka obecně prospěšných spolků, občanských sdružení či organizací působících v okolí závodů ve Veverské Bítýšce, Chvalkovicích a Havlíčkově Brodě. Za jednadvacet let trvání projektu společnost takto rozdělila bezmála pět milionů korun.


„Prostřednictvím projektu Dobrý soused máme možnost podporovat rozvoj veřejného prostoru i společenského života přímo v okolí našich výrobních závodů. Věříme, že i příspěvek ve výši několika desítek tisíc korun může mnohdy pomoci rozběhnout aktivity, které mají významný a pozitivní vliv na místní komunity,“ uvedl Pavel Fuchs, člen představenstva HARTMANN – RICO.
Společnost v letošním roce mezi spolky, sdružení i jednotlivce rozdala celkem 430 tisíc korun. Do okolí výrobního závodu ve Veverské Bítýšce zamířilo 300 tisíc korun, žadatelé v sousedství závodu v Havlíčkově Brodě získali 50 tisíc korun a ti kolem závodu ve Chvalkovicích pak 80 tisíc korun. Celkově za dvacet let zamířilo na podporu místního života v okolí závodů už 4,5 milionu korun.

Školky, školy, sportovní kluby i kultura
V Jihomoravském kraji získalo finanční podporu v letošním roce 13 žadatelů. Šeky si převzali například zástupci Klubu přátel ZUŠ ve Veverské Bítýšce, Mateřského centra Oříšek, Klubu vodní turistiky Veverská Bítýška, Pionýra či zahrádkáři z Veverské Bítýšky.
Na Vysočině se jednalo o sedm úspěšných žadatelů. Šlo třeba o oddíly volejbalu či šachu při TJ Jiskra Havlíčkův Brod, Nadační fond pro hipoterapii nebo mažoretky Mláďata Chotěboř. V Královéhradeckém kraji zamířily peníze k osmici spolků a sdružení. Podporu získali dobrovolní hasiči z Brzic, Chvalkovic i Slatiny nad Úpou, Kulturní výbor Chvalkovice či Mateřská škola Červená Hora.
„Věříme, že i letos se díky naší finanční pomoci podaří o něco zlepšit život v místních komunitách. V podpoře spolků a sdružení se zaměřením na lidi od dětí až po seniory chceme rozhodně pokračovat i nadále. Uplynulých dvacet ročníků nás přesvědčilo, že i malá pomoc má význam a pomáhá vytvářet dobrá sousedství,“ dodal Pavel Fuchs.

  • Facebook
  • Twitter