Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Groteska s koncertem a tančírnou Pingls aneb Hot Café Revue v Havlíčkově Brodě

/
/
/
1207 ZobrazeníV úterý 8. října hostí havlíčkobrodský KD Ostrov taneční grotesku Pingls aneb Hot Café Revue. Snoubí neverbální pohybové divadlo Lindo, hop! pod uměleckým vedením Martina Packa s hudbou Originálního pražského synkopického orchestru.

Diváky přenese do stylové kavárny 20. let minulého století a promění ji v tančírnu. Podávat se bude pravý raný americký jazz, step i tanec s příchutí jemného drama a řízného humoru.
Režisér Martin Pacek považuje 20. léta za dobu „neuvěřitelně progresivní, objevnou a dodnes inspirující“. Nejen proto přijal nabídku hereček Henriety Hornáčkové a Lucie Pernetové, které stály u zrodu představení, a stal se uměleckým garantem i spolutvůrcem. Autorský tým tak navazuje na společné aktivity originálního pohybového divadla Veselé skoky. Tentokrát však přizvali i Originální pražský synkopický orchestr (OPSO).
„Živá kapela a tancující herci ve vtipných skečích. Tančírna. Diváci, kteří chtějí nejen vidět divadlo, ale užít si večer: víno, hudbu, humor, tanec a sbližování.“ Tak popisuje Hornáčková živoucí představu, která jí byla prvotním impulsem. Situování příběhu do „dobové taneční kavárny, kde hraje živá hudba a hosty obsluhuje podivný personál“ vedlo Packa k výstižnému označení Pingls. V místě klidu, kde to však vře pod pokličkou, se odehrávají tematicky nadčasová humorná dramata. Způsob vyprávění a výraz je inspirován filmovou němou groteskou. Tanečně-pohybovými skeči a improvizacemi však večer nekončí. V druhé půli budou k tanci vyzváni i diváci.
Podtitul Hot Café Revue odkazuje na programy klubů newyorského Harlemu před bezmála sto lety. A právě na autentickou interpretaci raného jazzu, blues a taneční hudby této éry se OPSO specializuje od roku 1974, kdy ho založil Pavel Klikar. „Starý jazz je dnes to nejoriginálnější, co můžete slyšet,“ míní současný vedoucí ansámblu Jan Pospíšil. Představení pro něj znamená „výzvu, inspirativní spojení, oživení zapomenutých hodnot a především zábavu.“ Samozřejmostí jsou dobové nástroje a stylové kostýmy. Těch se zhostila Petra Zídková. V tvůrčím týmu nechybí ani odborníci na tehdejší tance a step Zdeněk Pilecký, Jan Kabelka a Václav Muška.
Do kavárny, kde prapodivný personál podává menu vskutku exklusivní, můžete zavítat 8. října od 19.00 v KD Ostrov Havlíčkův Brod.

Vstupenky jsou v předprodeji na Goout.net nebo v obchodě Tulipán v Horní 198 v Havlíčkově Brodě.

  • Facebook
  • Twitter