Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Golden Eye nabídnou v Havlíčkově Brodě Skinny Molly a Praying Mantis

/
/
/
1068 ZobrazeníNovinkou loňské podzimní klubové sezóny na Vysočině byl první ročník seriálu s názvem Golden Eye. Lotos pokračuje ve větším rozsahu a představí další anglo-americké kapely, Skinny Molly a Praying Mantis.

Koncertní seriál představil v loňském roce v havlíčkobrodském Oku mimo jiné Supergroup.cz, Michala Prokopa s kapelou Framus 5 či excelentního bubeníka Miloše Meiera. Vysoká návštěvnost všech čtyř koncertů a spokojenost či dokonce nadšení návštěvníků i zúčastněných kapel vyústila v pokračování projektu, který v letošním roce počet koncertů dokonce o polovinu zvýší. Připraven je stejně jako v loňském roce přenosný pas, který je univerzální vstupenkou na všech šest koncertů…

Skinny Molly (USA) si začátkem loňského listopadu podmanili havlíčkobrodský klub! Osmnáct hodin po koncertu v Havlíčkově Brodě vznikl na festivalu Stetson and Bourbon rozhovor s Mike Estesem pro Radio Dixie. Forrest Gump jižanského rocku vypraví mj. o svém působení u Lynyrd Skynyrd… Ohlédnutí za historicky prvním koncertem Skinny Molly na Vysočině.
První koncert letošní série se uskuteční v pátek 20. září. Na celém letošním evropské turné Skinny Molly, které bylo zahájeno 16. srpna koncertem v holandském Deestu, s kapelou vystupuje ex-kytarista Pumpy Pavel Marcel, který nahradil zdravotně indisponovaného Jaye Johnsona. Koncert zahájí ve 20:00 hodin legendární Pumpa. After party obstará skvělý domácí jednadvacetiletý Traffic Jam, zrající jako kvalitní whiskey.

Když pořadatelé na podzim s manažerkou tria domlouvali koncert v Havlíčkově Brodě, ještě platilo osudově ironické, že Ivan Hlas přišel o hlas. Zdravotní riziko bylo velké, jak přiznává Ivan v nedávném rozhovoru. Dopadlo to ale dobře a jsem strašně rád, že Ivan Hlas s Olinem Nejezchlebou a Norbi Kovácsem na doprovodném koncertu 29. Podzimního knižního veletrhu vystoupí. Před koncertem, který se uskuteční v pátek 11. října, proběhne v 17.00 v KD Ostrov na stánku Tiskáren Havlíčkův Brod a.s. autogramiáda Ivana Hlase. Koncert zahájí ve 20.00 hodin kapela Jada Band. Noc oddělující první a druhý den knižního veletrhu bude dlouhá, na after party se po dlouhé době v Havlíčkově Brodě představí třebíčsko-jihlavská Morava, která v loňském roce vydala výtečné album Černobílá.

Připravované studiové album Vladimíra Mišíka s názvem Jednou tě potkám podle jedné z básní Václava Hraběte bude nejspíš událostí, o které se bude hodně mluvit. Křest alba je naplánován na 24. listopadu v pražském Divadle Archa. A o měsíc dříve v pátek 25. října proběhne koncert ETC v Havlíčkově Brodě… „Nejraději mám kluby, kontakt s publikem je tam přímý, já vidím na diváky, oni vidí na mě,“ říká Vladimír Mišík v nedávno zveřejněném video rozhovoru. Koncert obohatí svým vystoupením Jamie Marshall & The Amplified Acoustic Band.

Praying Mantis (GB) působí na ostrovní scéně od první poloviny sedmdesátých let a přes spíše rockový sound patří do výčtu kapel označovaných zkratkou NWOBHM (Nová vlna britského heavy metalu). Nejvýznamnějším představitelem dobového stylu jsou Iron Maiden. Právě s „mejdny“ Praying Mantis absolvovali v roce 1980 společné čtyřměsíční turné. Zatímco hudební sláva kolegů dosáhla planetárních výšin, popularita Praying Mantis se omezila na britské ostrovy a Japonsko. Diskografie Praying Mantis zahrnuje deset studiových alb a tři záznamy živých vystoupení (mj. Captured Alive In Tokyo City). Koncert Praying Mantis v pátek 1. listopadu byl zařazen dodatečně a je bonusem pro hrdé majitele přenosných pasů na podzimní koncertní seriál. Buďte u všeho! Koncert zahájí ve 20.00 jihlavská glamrocková kapela Hairy Groupies.

V létě 2018 nahrála kapela Progres 2 v mikulovském studiu Davida Kollera nové studiové album Tulák po hvězdách. „Pro mě je to příběh o svobodě a touze,“ říká kytarista Pavel Váně. V roce 2016 byl Progres 2 uveden do Beatové síně slávy. A v pátek 8. listopadu vstoupí hlavním vchodem do havlíčkobrodského klubu Oko. Ještě před tím od 20.00 vystoupí Fuga ze Žďáru nad Sázavou.

Závěrečný koncert podzimního seriálu bude patřit excelentním muzikantům, kteří se sešli v obnovené kapele Energit. „A pak přijde třetí období, kdy (muzikant) už vůbec nemusí myslet na ovládání nástroje a kdy už mu tolik nesejde ani na té kráse, ale chce, aby jeho hudba byla pravdivá. Aby jeho duše byla s jeho muzikou v harmonii,“ říká Luboš Andršt v obsáhlém rozhovoru, který nedávno vyšel v Deníku N. Záznam koncertu Luboše Andršta s Energitem. Takhle muzika – to je radost! Koncert bude pokračovat na sále after party s kapelou Bass.

Přenosné pasy v ceně 1.000 Kč i vstupenky na jednotlivé koncerty v jednotné ceně 400 Kč za koncert jsou v prodeji v havlíčkobrodském Tulipánu, v Cafe-art Oko či na portálu www.smsticket.cz.

  • Facebook
  • Twitter