Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Fotografická soutěž Brody v Brodě

/
/
/
1437 ZobrazeníFotostředisko Havlíčkův Brod ve spolupráci s městy Český Brod, Havlíčkův Brod, Uherský Brod, Vyšší Brod, Železný Brod a Krajem Vysočina uspořádalo už sedmý ročník fotografické soutěže pro širokou veřejnost z celé České republiky se zaměřením na města, která mají v názvu Brod.

Do soutěže Brody v Brodě bylo možné posílat fotografie od 15. března do 30. září. Účastníci zasílali letos snímky zařazené do čtyř kategorií. Život ve městě ( 187 fotografií), Krásy města ( 218 fotek), Urbex a stavby 21. století (135 fotek) a kategorie soutěžících do 20 let ( 63 fotek ). Jeden soutěžící mohl přihlásit nejvýše pět fotografií v každé kategorii.

„Do soutěže bylo přihlášeno 540 fotografií od 68 autorů. Loni bylo přihlášeno 490 fotografií od 69 autorů. Odborná porota se sešla ve středu 23. října v Havlíčkově Brodě v čele s Lubomírem Maštěrou, fotografem a předsedou Horáckého fotoklubu Jihlava. V porotě dále zasedli zástupci jednotlivých měst – Brodů,“ uvedl Stanislav Novotný, vedoucí Fotostřediska Havlíčkův Brod. Slavnostní vyhlášení výsledků fotografické soutěže Brody v Brodě proběhlo ve čtvrtek 21. listopadu v obřadní síni Nové radnice v Havlíčkově Brodě. Pořadatelé soutěže pozvali na slavnostní vyhlášení všechny oceněné autory. Ceny soutěžícím předávali starosta a místostarostové z Havlíčkova Brodu. Nejvíce ocenění získal Jan Jelínek z Havlíčkově Brodu, a to dvakrát druhé místo a jednou třetí místo.

Vítězové jednotlivých kategorií pro rok 2019
Kategorie Krásy města: Vladimír Kunc – Uherský Brod, město památek                      
Kategorie Život ve městě: Veronika Hvězdová – Přátelství
Kategorie Urbex a stavby  21. století: Hana Vrbovcová – Chobotnice
Kategorie Soutěžící do 20 let: Ondřej Hála – Altán nad Hastrmanem

Slavnostní vyhlášení moderovala Alena Doležalová, o hudební vložku se postaralo akordeonové duo Anna Zajíčková a Kristina Veletová ze ZUŠ Havlíčkův Brod. Veřejnost si může prohlédnout výstavu vítězných a vybraných fotografií soutěže Brody v Brodě 2019 v prostorách Nové radnice v Havlíčkově Brodě do konce letošního roku.

  • Facebook
  • Twitter