Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Fotbalovou Vysočinu čeká těžký oříšek před televizními kamerami

/
/
/
596 ZobrazeníV sobotu 2. listopadu se utká FC Vysočina Jihlava s celkem 1. SK Prostějov, ten v posledních dvou zápasech získal šest bodů, když porazil Žižkov a zvítězil v Hradci Králové. Duel proběhne v sobotu netradičně od 13.15 v přímém přenosu ČT Sport.

Prostějov měl po deseti kolech druhé fotbalové ligy pouze osm bodů, ovšem poslední dvě ligová dějství jeho bilanci výrazně zlepšila. Tým kouče Oldřicha Machaly nejdříve vybojoval cennou výhru 2:1 nad Viktorií Žižkov a v neděli ve stejném brankovém poměru šokoval tříbodovým ziskem na půdě favorizovaného Hradce Králové. Prostějovští tak do sobotního utkání proti Jihlavě nastoupí notně povzbuzení a s cílem potvrdit výhru s Votroky. Opřít se mohou jak o velmi zkušené borce ve své sestavě (Polák, Schuster, Kroupa, Janíček), tak i o sílu v domácím prostředí. Zde na podzim utrpěli porážku pouze v duelu proti Vlašimi. Na svém stadiónu dokázali porazit Vyšehrad, Varnsdorf a již zmíněný Žižkov. Bod získali s duelů proti Pardubicím, Třinci a Chrudimi.

Jihlavský kouč Radim Kučera v nedávné minulosti patřil k pilířům olomoucké obrany. Stejně jako jeho prostějovský protějšek Machala. Kolik spolu odehráli utkání? „Odehráli jsme toho spolu dost, tři nebo čtyři roky. Zažil jsem s ním pěkné chvíle, dodnes jsme kamarádi. Velice dobře se známe, což ostatně platí i ve vazbě k Pepovi Muchovi, takže sobotní utkání pro nás bude hodně prestižní.“

S jakým očekáváním na Hanou pojedete? „V Prostějově se vždycky hrál dobrý fotbal a vychovávali tady kvalitní fotbalisty. Naše zápasy, když jsem nastupoval za Sigmu, byly vždy vyhecované. V sobotu nás čeká nepříjemný a zkušený soupeř s dobře poskládanou sestavou. Prostějov je doma velmi důrazný a nepříjemný. Je tam horká půda a jsou schopní zde body sbírat. Navíc budou nabuzení posledními výsledky. Výhru z Hradce nijak nesnižuje ani fakt, že Votroci nastoupili oslabení o některé hráče,“ upozornil trenér Kučera.

Jihlavský lodivod okomentoval cíle, s nimiž jeho tým do sobotního utkání nastoupí: „Vždy do zápasu nastupujeme s cílem vyhrát. Venku potřebujeme body sbírat a bilanci na stadiónech soupeřů zlepšit. Platit to samozřejmě bude i v Prostějově. Na druhou stranu respektujeme sílu soupeře a náročnost druhé ligy, kterou dokumentovaly nejen výsledky posledního kola. Určitě se tedy nebudeme zlobit, pokud se z Prostějova nebudeme vracet s prázdnou a prodloužíme naši aktuální sérii neporazitelnosti.“

Vyrazíme do Prostějova kompletní? „Do sestavy se vrací Javůrek. Otazník visí pouze nad zařazením Klobásy, který již začal trénovat. Těší nás, že teď v týmu panuje velká konkurence. Rádi bychom vítězný domácí duch přenesly i do venkovních zápasů. V sobotu to však bude velice těžké,“ uzavřel svůj komentář Radim Kučera.

  • Facebook
  • Twitter