Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Fotbalisté FC Vysočina chtějí domácí vítěznou sérii prodloužit s Chrudimí

/
/
/
549 ZobrazeníPo reprezentační pauze se znovu naplno rozjede soukolí druhé fotbalové ligy. Celek FC Vysočina Jihlava v pátek 13. září v 18.00 přivítá nepříjemného a nevyzpytatelného soupeře – MFK Chrudim.

Tým, kterému má Jihlava rozhodně co vracet a proti němuž hodlá prodloužit svoji dosavadní domácí sérii bez porážky. Duel bude součástí projektu Víkend otců, který nabídne atraktivní náplň nejen pro nejmenší fanoušky.

Chrudim byla v uplynulém ročníku nováčkem druhé ligy a svoji příslušnost udržela s 29 body na 13. příčce tabulky. Přispělo k tomu i dubnové domácí vítězství nad FC Vysočina, v němž jihlavský celek ve druhé půli předvedl velký defenzivní kolaps, a podlehl 4:3. Do aktuálního ligového ročníku Chrudim vstoupila velmi dobře a zdá se, že by se jí sestupové starosti nemusely týkat. V tabulce jí po sedmi kolech náleží příjemná devátá příčka s pouze tříbodovou ztrátou na Jihlavu. Dosavadní desetibodový zisk vzešel z výhry ve Vítkovicích, s Třincem a Vyšehradem, což doplnila remíza ve Varnsdorfu.

Vysočina měla na přípravu na páteční duel dva týdny. Jak tento prostor vyplnila z hlediska tréninku? „Kombinovali jsme kondiční i herní tréninky. Trochu jsme potrénovali, abychom dobili baterky pro zbytek podzimu. Zařadili jsme i netradiční teambuildingové prvky, jakými byl třicetikilometrový výjezd na kolech do Luk nad Jihlavou nebo turnaj v beach volejbalu,“ popsal asistent trenéra Josef Mucha.

Jaké jsou vaše poznatky ke hře Chrudimi? Na které hráče si budete muset dát pozor? „Náš nadcházející soupeř disponuje řadou vyšších hráčů a je nepochybně nebezpečný při standardních situacích. Ty zahrávají v několika variantách a i my jsme na jaře od nich takto jednu branku inkasovali. Jsou však silní i v kombinaci, přičemž se opírají o kreativní Janouška a Kesnera a hrotového útočníka Vašulína. Nebezpečný je i podhrotový hráč Rybička. Čeká nás těžký zápas proti týmu, který pravděpodobně bude vycházet ze zatažené obrany. Věříme, že se přesto dokážeme gólově prosadit a že utkání výsledkově zvládneme,“ zdůraznil Mucha.

Nastoupíte do pátečního duelu kompletní? „Na marodce je stále mladý záložník Ritter. Naopak s tréninkem už začali obránci Tlustý a Novotný,“ řekl závěrem asistent trenéra Radima Kučery.

  • Facebook
  • Twitter