Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Muzeum na dlažbě v Jihlavě

/
/
/
687 ZobrazeníProjektu Muzeum na dlažbě nabídne také v letošním roce v Jihlavě listování letitými kronikami. Je určený všem, které lákají světla a stíny minulosti a kteří rádi objevují, jaké bylo město a jací byli lidé, kteří procházeli po dobu bezmála osmi minulých staletí stejnými ulicemi jako my.

„Pravidelně po čtyři za sebou jdoucí soboty počínaje 14. září se zájemci v 15.30 sejdou na náměstí před budovou Muzea Vysočiny Jihlava. Následovat bude divadelní představení, pokaždé jiná divadelní mikrohra na motivy příběhů z městských kronik, v podání studentů SUPŠ Helenín.
Postupně tak účastníci zhlédnou příběh středověký o hrnčířské smůle a stříbrném pokladu, příběh renesanční o krásné lazebnici, nesmrtelných klevetách a ulívání zvonu, příběh barokní o velké lásce, skleněné kuličce a ďábelském Österlingovi a příběh z věku páry o pomnících, zapomnících a tramvajové trati,“ přibližuje Silvie Čermáková z jihlavského muzea.

Po každém představení, jako již tradičně, bude následovat komentovaná procházka, při které městem a jeho minulostí provází.

  • Facebook
  • Twitter