Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Festival kreativních nadšenců Maker Faire nabídne v Jihlavě program pro celou rodinu

/
/
/
237 ZobrazeníSvětová přehlídka kreativity Maker Faire zavítá poprvé do Jihlavy. Jednodenní akce se uskuteční v sobotu 20. dubna v prostorách areálu Modeta u Zoologické zahrady Jihlava. Festival propojuje nadšence, kutily, vynálezce a inovátory a zároveň slibuje chytrou zábavu pro celé rodiny.

„Premiérový ročník jihlavského Maker Faire pořádáme společně s Bránou Jihlavy a Krajem Vysočina v prostorách Modety a připravujeme atraktivní program pro rodiny s dětmi, vynálezce a kutily všeho druhu. Návštěvníci se mohou těšit například na motorizovaný nákupní vozík Vědátora Peti, recyklátor PET lahví i spoustu dalších projektů, které nejsou jen tak k vidění a které si budou moci osahat a vyzkoušet. Od jiných akcí nás odlišuje především osobní kontakt s tvůrci a možnost si na věci sáhnout a zábavně tvořit,” uvedl koordinátor Vojtěch Kolařík ze společnosti Make More.

Maker Faire představí tvůrce, vynálezce, vědce, inovátory, bastlíře a DIY nadšence. Na prvním ročníku mohou návštěvníci potkat přes dvacet nejen lokálních makerů, kteří zde budou prezentovat své výtvory a vynálezy. Maker Faire v Jihlavě je součástí celorepublikové a celosvětové úspěšné sítě festivalů oslavujících kreativitu a tvořivost.

Na premiérovém ročníku jihlavského Maker Faire se návštěvníci mohou těšit například na Šílené projekty vědátora Peti, který představí motorizovaný nákupní vozík, interaktivní prezentaci jihlavské astronomické společnosti včetně ukázek dálkově ovládaných dalekohledů, workshopy 3D tisku a pájení, tvorbu domečků pro hmyz, malé i velké roboty, papírové modely a dokonce recyklátor PET lahví od různých DDM i modelářů a také si budou moci domů odnést odlitek s kouskem města z workshopu JAM.

Maker Faire je místem plným zvídavých lidí, kteří mají chuť objevovat, osvojovat si nové znalosti a rozvíjet svou kreativitu. Na prvním ročníku toho jihlavského tomu nejinak bude v zóně plné záhad od The LEGO Group. Návštěvníci v ní objeví netradiční využití kostiček LEGO®. Za pomoci kostiček z řady LEGO® DOTS se budou psát tajné zprávy a účastníkům pod rukama ožijí i hlavolamy.

Nebude chybět ani science show se spoustou zajímavých pokusů i sváření ve virtuální realitě a airbrush.

Festival vzniká ve spolupráci s organizací Brána Jihlavy a za podpory Kraje Vysočina. Vstupenky se dají zakoupit v předprodeji na GoOut.cz nebo na místě.

  • Facebook
  • Twitter