Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

FC Vysočina v pátek proti Líšni, chce tři důležité body

/
/
/
707 ZobrazeníFC Vysočina Jihlava potřebuje v dalším utkání zvítězit. Po dvou úvodních zápasech bez bodového zisku chce mladý jihlavský tým vybojovat v pátek 18. září tři body v domácím utkání proti SK Líšeň.

Brněnský celek ve druhé fotbalové lize působí teprve druhým rokem, ale jeho start do nového ročníku je diametrálně odlišný oproti FC Vysočina. Utkání začíná v pátek 18. září od 18.00.

Zatímco Vysočině bylo úvodní druholigové utkání v Chrudimi odloženo a v dalších zápasech se zrodily smolné porážky o jeden gól, tak Líšeň se může radovat z parádního startu. Díky výhrám 2:3 v Třinci, 4:1 s Blanskem a domácí remíze s Varnsdorfem náleží týmu kouče Milana Valachoviče průběžná třetí příčka tabulky se ziskem sedmi bodů.
Za SK nastupují exjihlavský gólman Vlastimil Veselý a dva střední záložníci, kteří prošli mládeží FC Vysočina – Jaroslav Málek a Patrik Demeter. Ten má na svém kontě i 14 zápasů a jednu branku za FC Vysočina v první lize. Naopak dres Líšně v nedávné minulosti formou hostování oblékal záložník Tomáš Smejkal.

Pro trenéra Aleše Křečka však skvělé líšeňské vykročení nepředstavuje překvapení. Kde vidí silné stránky brněnského týmu? „Líšeň jsem s kolegy osobně viděl v jejich posledním zápase proti Varnsdorfu. Jde o mužstvo, které je dobře složeno a je hodně pracovité a zarputilé, což potvrdil jeho velmi dobrý bodový vstup do podzimu. Disponují hodně zkušenými exligovými hráči, jako jsou Pašek nebo Lutonský. Ve středu pole nastupuje exjihlavský Málek a v útoku si musíme dát pozor na nebezpečné a gólově potentní Silného a Szotkowskiho.“

V jakých ohledech se vás tým bude muset zlepšit, abyste před vlastním publikem dosáhli na kýžený tříbodový zisk? „Náš páteční výkon musí mít ty nejvyšší parametry. Každý z našich hráčů, který půjde do zápasu, na hřišti musí nechat všechno, co umí. Nebudu se bavit o bojovnosti či nasazení, to beru jako samozřejmost. Soupeři se musíme vyrovnat v osobních soubojích a pohlídat si nákopy za obranu. Přidat musíme naše přednosti – fotbalovost, rychlost a mladické nadšení,“ zdůraznil trenér Křeček.

Vysočinu v posledních dvou duelech trápila absence důležitých útočníků Klobásy a Arroya. Budou už v pátek k dispozici? Registrujete další absence? „Standa Klobása do tohoto utkání ještě připraven nebude. Stejně tak ještě postrádáme Farese Shudeiwu, což mne velmi mrzí. U něj, což mne hrozně mrzí, musíme být s návratem na trávníky opatrní. Zatím stále podstupuje pouze individuální trénink. U dalších hráčů registrujeme drobné šrámy, ale věříme, že do pátku budou připravení,“ informoval domácí lodivod.

  • Facebook
  • Twitter