Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

FC Vysočina se chystá na první domácí duel nového ročníku

/
/
/
1294 ZobrazeníJihlavští fotbalisté už v sobotu 27. července vyběhnou do úvodního domácího duelu v novém soutěžním ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Od 19 hodin pod umělým osvětlením nastoupí proti neoblíbenému soupeři, který FCV už mnohokrát zaskočil – MFK Vítkovice.

Vzájemná historická bilance obou klubů už čítá 20 utkání a je vzácně vyrovnaná. Vítkovice svá vítězství proti Jihlavě často připisují na svém stadiónu, přesto už čtyřikrát z deseti duelů bodovali i na Vysočině. V uplynulém druholigovém ročníku jihlavský tým obraly hned o pět bodů! Na podzim Vysočinu zaskočily poctivou defenzívou a rychlými brejky a nebyly v Jihlavě daleko od vítězství, které v závěru dvěma trefami zachraňoval Urblík. Na jaře svoji taktiku úspěšně zopakovali a trefou z 87. minuty dokonce oslavily cenný tříbodový zisk.

Vítkovice ve II. lize v posledních sezónách vždy bojovaly o záchranu, ovšem uplynulý ročník znamenal vítaný zlom. Ostravský celek sbíral body zejména na svém stadiónu a ročník dohrál na poklidné 8. příčce tabulky se ziskem 40 bodů. Vstup do nového ročníku však obměněnému ostravskému celky nevyšel, když doma překvapivě podlehl Chrudimi 0:1. Jak Vysočina, tak i MFK v novém ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zatím čekají na první gól.

Jak hru Vítkovic viděl asistent trenéra Josef Mucha? „Vítkovicím máme z uplynulého ročníku co vracet. Věříme, že v sobotu sehrajeme vydařenější zápas, než jak tomu bylo na jaře v Ostravě. MFK disponuje zkušeným týmem, který se koncentruje na propracovanou defenzívu, z níž vyráží do nebezpečných brejků. Nepochybně nás čeká dobývání obrany soupeře. Pozor si musíme dát na rychlé křídelníky Stříže a Buchvaldka. Ale nejen na ně. Osu týmu tvoří výborně chytající gólman Květon, stopeři Mikula a Cverna a před nimi středový záložník Motyčka.“

Zvažujete po remízovém duelu v Ústí nad Labem změny v sestavě? Kteří hráči již opustili marodku? Bude k dispozici kapitán Lukáš Vaculík, který byl na severu Čech odnesen ze hřiště? „K jedné změně v sestavě klidně může dojít. Věříme, že Lukáš bude do hry připraven. Jinak se ale náš seznam zraněných fotbalistů příliš nezměnil,“ doplnil asistent kouče Radima Kučery.

Vzájemná bilance:
20 utkání  8 – 4 – 8   33 : 24 | doma: 10 utkání   6 – 2 – 2   21:8 | venku: 10 utkání   2 – 2 – 6   13:15

  • Facebook
  • Twitter