Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

FC Vysočina proti Žižkovu potřebuje bodovat naplno

/
/
/
517 ZobrazeníFanoušci FC Vysočina Jihlava se v pátek 3. května mohou těšit na velmi těžké a důležité utkání. Do Jihlavy přijede tradiční celek, který v boji o záchranu nutně potřebuje sbírat body a kterému se na Vysočině mnohokrát zadařilo.

Navíc fotbalisté FC Vysočina musí po blamáži Chrudimi zabrat a proti Viktorii Žižkov bodovat naplno.

Duely FC Vysočina proti Viktorii Žižkov měly skoro vždy punc velké důležitosti. Odehrávaly se výhradně ve II. lize a často nabídly postupový náboj. Platilo to jak v ročníku 2006/07, tak i v sezóně 2010/11. Nutno dodat, že z těchto bitev vždy vyšel lépe žižkovský tým, který tak dvakrát slavil návrat do nejvyšší soutěže. Viktoria v minulosti dokázala odvézt body i z Vysočiny, přičemž se tak stalo hned třikrát ze čtyř vzájemných duelů v Jihlavě. Vysočině se paradoxně více daří na Žižkově, kde z pěti utkání prohrála pouze jediné a cenný tříbodový zisk si připsala i na podzim po přesné hlavičce Petra Tlustého ze závěru zápasu.

Od žižkovského postupu v roce 2011 představuje vrchol Viktorie 4. druholigová příčka v ročníku 2014/15, po níž však klub s ohledem na značné ekonomické problémy volil sestup do ČFL. Po okamžitém návratu do druhé ligy se Žižkovští pohybují ve spodní polovině tabulky. V aktuálním ročníku jsou dokonce vážně ohroženi sestupem, neboť po 25 kolech disponují pouze 18 body a z poslední příčky ztrácí na záchranu šest bodů.

Kýžený impuls v podobě zvýšeného přísunu bodů zatím nepřinesla ani výměna kouče Petra Mikolandy za zkušeného Miloše Sazimu, ani razantní zimní obměna kádru. Žižkov do jara vstoupil výraznou domácí výhrou nad Prostějovem, ale poté na další tříbodový zisk čekal skoro dva měsíce do posledního kola, kdy si pod žižkovským vysílačem poradil s Varnsdorfem. Zatím osmibodový jarní zisk doplnily pouze dvě remízy – se Sokolovem a Hradcem Králové.

V kádru Viktorie můžeme nalézt hned několik známých tváří. Branku dorostu a juniorky FC Vysočina hájil gólman Pavel Soukup, součástí prvoligového kádru FC Vysočina byl stoper Marek Opluštil, jenž je dnes kapitánem Žižkova, dvanáct prvoligových utkání za Jihlavu odehrál krajní záložník Josef Bazal a poměrně výraznou stopu na Vysočině zanechal ekvádorský středopolař Augusto Batioja. Prvoligový dres FCV oblékl celkem čtyřicetkrát a vstřelil jednu branku. Naopak žižkovské barvy v letech 2009-2010 oblékal jihlavský kapitán Lukáš Vaculík a v žákovské kategorii zde začínal stoper Petr Tlustý.

  • Facebook
  • Twitter