Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

FC Vysočina chce v pátek proti Prostějovu potvrdit venkovní výhry

/
/
/
857 ZobrazeníJihlavský tým je před pátečním domácím utkáním s Prostějovem výrazně povzbuzen dvěma venkovními výhrami v řadě, nastřílel nejvíce branek ze všech týmů druhé fotbalové ligy a Hanáci na Vysočině ještě nikdy nezvítězili.

Fotbalisté FC Vysočina Jihlava se nyní nacházejí v dobrém rozpoložení. Nemusí nyní kouč Aleš Křeček krotit sebevědomí a euforii hráčů? „To může být jen zdání. My jsme si zápas v Třinci rychle vyhodnotili. Přinesl skvělý výsledek, ale v naší hře byly momenty, k nimž jsme byli vůči hráčům kritičtí. Od prvního tréninku tohoto týdne jsme ke klukům hovořili o pokoře, protože bez ní nelze další zápasy dlouhodobě zvládat. Myslím si, že nikdo nelítá v oblacích. Byla by to velká chyba.“

V jakém stavu je kádr? Kteří hráči budou v pátek absentovat? „Bohužel, Standovi Klobásovi se po tréninku znovu objevila prasklinka v třísle. Ten v nejbližší době nachystaný nebude. Stejně tak Radek Křivánek a Fares Shudeiwa,“ sdělil nepříjemnou informaci jihlavský lodivod.

Jaká jsou Vaše poznatky prostějovského týmu? Na které hráče si budeme muset dát pozor? „Prostějov samozřejmě pečlivě sledujeme a dost podrobně jsme si rozebrali jeho zápasy. Víme, že tento tým v létě prošel poměrně výraznými změnami, přesto disponuje hráči s ligovými zkušenostmi. Lídrem kabiny je zkušený Schuster, hodně odkopáno na ofenzivní levý bek Stříž, na podhrotu operuje talentovaný Píchal a před ním hraje nebezpečný Zikl z Brna. A mohl bych pokračovat. Jde o nepříjemného soupeře, který chce hrát fotbal, z čehož by mohl pramenit dobrý zápas. Věříme, že s příznivým výsledkem pro nás,“ zdůraznil Křeček.

Prostějov, který vede exbrněnský trenér a bývalý jihlavský hráč Pavel Šustr, v novém ročníku prohrál pouze jednou doma s Žižkovem 0:2, ale zároveň stále čeká na první vítězství. Navíc má o duel méně, neboť utkání ve Vlašimi bylo odloženo s ohledem na koronavirovou nákazu. Dosavadní tříbodový zisk vzešel z remíz s Blanskem, na Dukle Praha a v posledním kole s Táborskem, kdy Prostějov přišel o vyloučené Šmehyla a Spáčila.

Prostějov se v Jihlavě představil teprve pětkrát, přičemž pouze jednou neprohrál – před více než devatenácti lety. Připomeňme si tehdejší sestavu FC Vysočina plnou osobností klubové historie: Bartoš – Hekerle – Kadlec, Slavík – Sláma, Ryška, Večeřa (46. Veselý), Kufa, Vaculík (61. Koníř) – Hošťálek, Kaplan. Jedinou branku FCV tehdy vstřelil čerstvě osmnáctiletý Lukáš Vaculík, dnes sportovní ředitel klubu a člen představenstva.

  • Facebook
  • Twitter