Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Expozice Fascinace Humpolcem se otevře v pátek

/
/
/
739 ZobrazeníVernisáž výstavy Fascinace Humpolcem: Budoucí město podle budoucích architektů se uskuteční v pátek 7. února od 14.00 ve výstavním sále humpoleckého muzea na Dolním náměstí v Humpolci.

Dvacet studentů pražské Fakulty architektury ČVUT si v zimním semestru vybralo Humpolec pro svůj semestrální projekt. O pět měsíců později mohou své hotové projekty představit široké veřejnosti přímo v Humpolci. Budoucí architekti se totiž v rámci svého studia pod vedením Hany Seho a Jiřího Poláčka nechali inspirovat desetitisícovým městem v srdci Vysočiny. Pro čtyři lokality vymýšleli jejich budoucí využití, stavěli modely nových budov, plánovali i jejich nejbližší okolí a včlenění svých návrhů do kontextu a nezapomínali ani na zeleň a veřejný prostor. I když jejich tvůrčí fantazii neomezovaly reálné ekonomické nebo vlastnické souvislosti, řada podnětů může být inspirací pro nové vnímání našeho okolí.
Výstavu v sídle Fakulty architektury zhlédl starosta Humpolce Karel Kratochvíl, který se při té příležitosti zúčastnil i studentské obhajoby hotových projektů. Zpracování zadání ho zaujalo natolik, že se s vedoucími týmů domluvil na realizaci expozice i v Humpolci.

Vernisáž bude jak pro pozvané hosty, tak i pro zájemce z řad široké veřejnosti. Úvodní slovo prozradí okolnosti vzniku studentského projektu, zákulisí jeho průběhu i jeho výsledky. Expozice bude v muzeu přístupná do 3. března 2020, přičemž během té doby plánují pořadatelé i speciální prohlídky s komentářem pro veřejnost.

  • Facebook
  • Twitter