Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Evropský baseballový šampionát míří do Třebíče

/
/
/
569 ZobrazeníNejlepší mládežnický baseball bude opět k vidění v Třebíči, kam první červencový týden zamíří čtrnáct národních týmů na mistrovství Evropy žáků do 12 let. Nejsilnějších osm celků se Na Hvězdě utká o titul, dalších šest zemí pak bude v samostatné skupině bojovat o postup do elitní části pro příští šampionát.


Český národní tým se v základní skupině postupně utká s Maďarskem, Německem a Ruskem. Ve druhé základní skupině jsou Itálie, Belgie, Francie a Holandsko. Jde o nejlépe obsazené mistrovství, kde nebude chybět žádný z nejsilnějších evropských výběrů. A jak vidí šance svého týmu hlavní trenér české reprezentace Filip Procházka? „Naším cílem v této těžké konkurenci je bojovat o medaile. Největším favoritem jsou podle mě Italové, s nimiž bude Česká republika reprezentovat Evropu na nadcházejícím Mistrovství světa,“ říká Filip Procházka.
Svého zástupce bude mít na hřišti i domácí klub Třebíč Nuclears. „S Pavlem Peroutkou počítám do outfieldu, kam budou směřovat odpaly silných pálkařů. Jeho místo bude nejspíš v pravém zadním poli,“ dodává k mladému zástupci Nuclears reprezentační trenér. Do turnaje vstoupí Česká republika hned po zahajovacím ceremoniálu, který je plánovaný na úterý 2. července od 17.15. Češi na hlavním hřišti vyzvou od 18:00 překvapení loňského šampionátu, tým Maďarska.
Ve středu 3. července pak Česká republika narazí na Německo a ve čtvrtek 4. července se postaví proti Rusku. Utkání v základní skupině začínají vždy v 18.00. Semifinále jsou na programu v pátek 5. července. Pokud Češi postoupí, čemuž všichni odborníci věří, měli by hrát na hlavním hřišti od 17.00. Turnaj uzavřou zápasy o medaile v sobotu 6. července. Zápas o třetí místo začne ve 14.00 a finále pak v 17.00.

Cílem českého národního týmu na baseballovém mistrovství Evropy žáků v Třebíči jsou boje o medaile. Domácí klub Třebíč Nuclears bude v sestavě ČR reprezentovat zadopolař Pavel Peroutka (třetí zprava ve druhé řadě), foto: Pavel Prejda


Kompletní rozpis utkání a další informace najdete na FB stránce turnaje: www.facebook.com/U12BEC2019.

  • Facebook
  • Twitter