Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Europe Cup v Havlíčkově Brodě se blíží

/
/
/
625 ZobrazeníKaždá série jednou skončí. Nedávno se o tom přesvědčili nejen fotbalisté pražské Slavie, kteří v české lize prohráli po čtyřiapadesáti zápasech, ale i stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod. Obhájci mistrovského titulu ve čtvrtek podlehli v dramatickém utkání celku TTC Ostrava 2016 po téměř tříhodinovém boji 2:3 a skončila tak jejich úctyhodná série neporazitelnosti, která trvala 79 extraligových utkání…

Stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod si teď od extraligových bojů na chvilku odpočinou – čekají je “pohárové povinnosti“. Po pěti letech si opět zahrají evropskou klubovou soutěž. Po dvou startech v Lize mistrů v letech 2014 až 2016 to teď bude druhá nejvýznamnější klubová soutěž v Evropě – tzv. Evropský pohár. Co víc, jednu ze čtyř skupin 1. kola Europe Cupu 2021/2022 bude HB Ostrov Havlíčkův Brod v závěru příštího týdne ve své Birell Aréně hostit!

Třídenní turnaj v Havlíčkově Brodě nabídne celkem deset zajímavých zápasů. Pět zúčastněných družstev se utká systémem každý s každým. Postup do druhé kola si vybojují dva nejlepší celky.

Kromě pořádajícího HB Ostrov Havlíčkův Brod se v Birell Aréně představí týmy z Portugalska (GDCS Juncal), Španělska (Club Tenis de Mesa Monte Porreiro), Belgie (Logis Euderghem TT) a Ukrajiny (Fortuna Kyjev).

Na úřadující české šampiony HB Ostrov Havlíčkův Brod čeká start v Evropském poháru

Mezi favority na dvě postupová místa lze s českými šampióny řadit portugalský GDCS Juncal, který v září neúspěšně usiloval o postup z kvalifikace Ligy mistrů, když ve skupině A skončil na 3. místě za CTT Borges a AS Pontoise Cergy a také třetí celek španělské nejvyšší soutěže Club Tenis de Mesa Monte Porreiro.

V hráčském kádru HB Ostrov pro Europe Cup hraje prim trojlístek bývalých českých reprezentantů Tomáš Tregler, Dmitrij Prokopcov, Michal Obešlo. Všichni tři tyto výborní stolní tenisté mají bohaté zkušenosti ze zápasů v Lize mistrů. Tým hrajícího trenéra Bohumila Vožického doplňují dva mladí čeští reprezentanti devatenáctiletý Radek Skála, sedmnáctiletý Ondřej Květon a zkušený František Kanta.

Europe Cup mužů v Havlíčkově Brodě začne úvodními zápasy v pátek 22. října. Stolní tenisté HB Ostrov vstoupí do turnaje v pravé poledne utkáním se španělským týmem Club Tenis de Mesa Monte Porreiro. Večer ve 20:00 hodin se HB Ostrov střetne s belgickým Logis Euderghem TT. V sobotu 23. října opět ve 12:00 hodin čeká na havlíčkobrodské stolní tenisty souboj s účastníkem předkola Ligy mistrů portugalským týmem GDCS Juncal a v závěrečném utkání třídenního turnaje HB Ostrov v neděli 24. října nastoupí proti ukrajinské Fortuně Kyjev.

Nenechte si špičkový stolní tenis v Havlíčkově Brodě ujít!

  • Facebook
  • Twitter