Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Epydemye finančně pomůže Ukrajině

/
/
/
581 ZobrazeníV klubu Oko v Havlíčkově Brodě se ve čtvrtek 10. března uskutečnil koncert folkrockové skupiny Epydemie. Hudební akci uspořádal Klubík EQ, Základní škola EQ a klub Oko.

“Koncert byl původně plánován na podporu naší školy, měli jsme v plánu před začátkem předvést některý z projektů našich dětí a pojmout tuto akci mimo jiné i jako setkání našich příznivců. Aktuální vývoj dění na Ukrajině nás ale přivedl k tomu, že se nechceme jít jen radovat na koncert, protože by to v této době asi ani dost dobře nešlo. Jelikož jeden z hlavních principů naší školy je SVOBODA, rozhodli jsme se, že výtěžek z tohoto koncertu nepůjde naší škole, ale že ho předáme na podporu těm, kteří o svobodu přichází v takovém měřítku, které si většina z nás těžko dovede představit,” uvedl Josef Výborný, zástupce zřizovatele Základní školy EQ Havlíčkův Brod. Havlíčkobrodský rodák Honza Přeslička je ředitelem Základní školy EQ. Věnuje se zpěvu, psaní písní a hře na kytaru v kapele Epydemye.

Další členové skupiny:
Lucie Vlasáková (zpěv, kontrabas), Mirek Vlasák (zpěv, kytara, autor skladeb) a Tomáš Hobzek (bicí). Epydemye zahájila koncert skladbou Opustíme vzory, která vyšla na debutujícím CD Stopy nezmizí / rok vydání 2008 /. Následovaly písně z CD: Maso! /r. 2011/, Kotlina / r. 2015/, Milé děti /r. 2019 / a Prosklený nebe / r. 2021/. Například: Přízemní efekt, Nikdy neříkej nikdy. Trumpeta, Skočil jsem do tmy, Tři králové, Kristýna, Rajský plyn, Rajský plyn, Dialog, Ticho, To chce neklid, Vypínám, Smečka a Farmář.

Návštěvníci přispěli na podporu Ukrajiny vstupným, vhozením peněz do kasiček, konzumací buřtguláše a palačinek. Koncert byl vydařený a udělal radost dětem, které zpívaly společně s kapelou Epydemie. Děti si řekly o několik přidaných písní ke konci hudební akce.

  • Facebook
  • Twitter