Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dvousté výročí od narození Karla Havlíčka Borovského, spolek Budoucnost chystá akce

/
/
/
1309 ZobrazeníOkrašlovací spolek Budoucnost se do četných doprovodných akcí zapojí několika aktivitami. Jedna z nich bude tzv. Cesta epigramů KHB 2021. Podobná akce už se v Havlíčkově Brodě konala v roce 2015 ve výkladních skříních.


Cestu epigramů Karla Havlíčka Borovského 2021 pořádá okrašlovací spolek Budoucnost s tradičními hlavními partnery, s Muzeem Vysočiny v Havlíčkově Brodě a s Krajskou knihovnou Vysočiny v Havlíčkově Brodě. V tomto roce se k nám přidalo i město Havlíčkův Brod.
Pro rok 2021 připravili pořadatelé pro cestu epigramů dvě malé inovace.
1. Epigramy už letos nemusejí být jen ve výkladních skříních nebo za sklem, jako tomu bylo v roce 2015. Je možné je umístit prakticky kamkoli, pokud k nim bude mít přístup veřejnost (nebo budou dobře viditelné z veřejně přístupného místa).
2. Epigramy už nebudou muset mít jednotnou grafickou úpravu, jako tomu bylo v roce 2015. Jednotná grafická úprava vyvěšených epigramů bude samozřejmě možná, ale jen tam, kde si sami zájemci na vlastní úpravu textu netroufnou. Jinak se kreativitě meze nekladou. Pořadatelé budou pouze koordinovat, aby byl každý epigram v Cestě umístěn jen jednou (Karel Havlíček jich sepsal na 200, není třeba se obávat, že epigramy dojdou).


Pro inspiraci lze zmínit několik už předjednaných možností provedení epigramů:
A. Výtvarník Radek Dvořák vytesá jeden z epigramů do žulového kamene, který bude umístěn na veřejném prostranství, zřejmě v parku Budoucnost,
B. Spolek Motanice vyvede text Karla Havlíčka Borovského textilní metodou (pletení a háčkování).
C. Výtvarník a pedagog Dan Koráb vyvede velkoplošný epigram ozdobným starobylým písmem.
D. Pořadatelé jednají s městem Havlíčkův Brod o možnosti vysázet epigram z květin na veřejném prostranství.

Plán přípravných prací

Nejpozději do poloviny dubna proběhne výběr partnerů, kteří nějaký epigram sami vyrobí, nebo budou ochotni alespoň nějaký epigram na svém domě či pozemku vyvěsit.
Do konce dubna bude připravena mapka a průvodní informace.
Trvání Cesty epigramů Karla Havlíčka Borovského 2021 předpokládají pořadatelé od května do konce roku 2021.
Cesta epigramů Karla Havlíčka Borovského 2021 bude otevřena nezávisle na pandemické situaci, protože epigramy na veřejných prostranstvích bude možné obcházet i jednotlivě.
Zájemci o účast v projektu se mohou už nyní aktivně přihlásit na emailové adrese: budoucnost.hb@gmail.com nebo si na webové stránce spolku vybrat konkrétní epigram

  • Facebook
  • Twitter