Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dveře třebíčského muzea se otevírají

/
/
/
902 ZobrazeníMuzeum Vysočiny v Třebíč se od úterý 11. května otevírá v běžné provozní době od úterý do neděle mezi 9.00 a 12.00 a od 13.00 do 17.00. Pro návštěvníky připravili pracovníci muzea čtyři stále expozice a další výstavy.

V expozici Valdštejnové na Třebíči nebudou probíhat komentované prohlídky, ale zájemci si ji mohou prohlédnout s tištěným průvodcem v režimu jako ostatní expozice.
Otevírá se výstavy Když slunéčko zemi políbilo (pocta národopisci Vratislavu Bělíkovi). Potrvá do 13. června, kdy proběhne slavnostní ukončení v podobě komentované prohlídky a setkání s Dobromilou Vlčkovou a Pavlou Porubskou (dcerou a vnučkou Vratislava Bělíka). K výstavě se uskuteční doprovodný program v podobě výtvarných dílen (každý čtvrtek do 17.00), dětské vernisáže (úterý 1. června od 16.00), tradičního programu pro rodiny s dětmi Do muzea za tradicí (neděle 6. června v 15.00).


Navštívit mohou také Centrum tradiční lidové kultury v Cyrilometodějské ulici, kde si budou moci prohlédnout panelovou výstavu Centra tradiční lidové kultury příhraničních regionů, která bude zpřístupněna od 18. května do 30. června vždy v úterý až pátek od 10.00 do 12.00 a mezi 13.00 a 17.00. Vstupné na výstavu je zdarma.
Muzeum řemesel Moravské Budějovice je kvůli přípravám nových expozic v letošní sezóně uzavřeno.
Muzeum Jemnice bude pro návštěvníky otevřeno od června.

Blíží se Mezinárodní den muzeí, který proběhne v úterý 18. května a vstup do expozic a výstav je v tento den zdarma.

Pro aktuální informace sledujte web muzea www.muzeumtr.cz.

  • Facebook
  • Twitter