Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dvě desítky silniční staveb se uskuteční v letošním roce na D1 a silnicích první třídy na Vysočině

/
/
/
530 ZobrazeníPro letošní stavební sezonu je v přípravě dvacet stavebních akcí na dálnici D1 v úseku Vysočiny a na všech pěti silnicích první třídy, které krajem prochází. Nejvíce by se mělo pracovat na silnici I/38, kde jich je v přípravě šest a k nimž přistupuje dokončení opravy jihlavského dálničního přivaděče v jeho levém jízdním pásu.

Dokončovat se v letošním roce budou ještě další dvě opravy započaté v roce 2022, jedná se o opravu povrchu komunikace I/37 a jejího odvodnění mezi Ždírcem nad Doubravou a hranicí s Pardubickým krajem a realizace protihlukových opatření v úseku severovýchodní části obchvatu Havlíčkova Brodu na silnici I/34.

V rámci nových připravovaných stavebních akcí by se tak v letošním roce mohlo začít pracovat na šesti mostech, opravách necelých dvaceti kilometrů vozovek sinici prvních tříd a třech protihlukových stěnách. Předpokládané náklady na všechny akce se šplhají k jedné miliardě korun bez DPH bez už zahájených oprav. To zda se v tomto roce podaří Ředitelství silnici a dálnic ČR (ŘSD) alespoň zahájit všechny připravované akce, je samozřejmě také závislé na koordinaci se stavbami dalších investorů, jako jsou Kraj Vysočina nebo obce. V tomto kontextu bude například nutné zohlednit možnosti řešení dopravně inženýrských opatření v návaznosti na zachování odpovídající dopravní obslužnosti v jednotlivých částech našeho kraje při současném zohlednění bezpečnosti práce na komunikacích a realizovaných technologií v průběhu plánovaných nebo probíhajících prací. Nezřídka to jsou požadavky protichůdné.

Mapa plánovaných oprav silnic první třídy a dálnice D1 na Vysočině, archiv ŘSD ČR

V současné době už vybírá ŘSD zhotovitele opravy konstrukčních vrstev komunikace I/19 mezi Ronovem a Novými Dvory na Žďársku v předpokládané hodnotě zakázky 54 milionů korun bez DPH. Zhotovitele vybírá také pro úpravu křižovatky silnic I/38 a II/400 u Zvěrkovic v předpokládané hodnotě 16,35 milionu korun bez DPH. Měla by přispět ke zvýšení bezpečnosti tohoto nehodového místa. Své zhotovitele má už oprava vozovky severovýchodní části obchvatu Havlíčkova Brodu na silnici I/34 a také oprava historického mostu D1-075.1 u Píště na Pelhřimovsku.

  • Facebook
  • Twitter