Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dvacátý ročník cyklistického závodu Kolem Melechova ovládl Martin Kohout

/
/
/
241 ZobrazeníTřetí podnik Poháru Melechov, který dvacátý ročník silničního cyklistického závodu Kolem Melechova, se uskutečnil o víkendu na silnicích pod Melechovem. Do závodu se registrovalo celkem 75 mužů, šest žen a dva junioři.

„Závod se jel na 22,4 kilometru dlouhém okruhu kolem vrchu Melechov, kategorie mužů musely absolvovat okruh třikrát, tedy 67,2 kilometru. Pro kategorie ženy a junioři byly předepsány dva okruhy v celkové délce 45 km.
Absolutním vítězem 20. ročníku cyklistického závodu Kolem Melechova se stal Martin Kohout z týmu CK Příbram Fany gastro v čase 1:48:40. Celý závod se v čele udržovala početná skupina závodníků jedoucí ve velmi vysokém tempu průměrnou rychlostí 37 km/h, kterou nerozdělilo ani několik náročných stoupání. Celkem v nich závodníci vystoupali 1170 metrů. V závěrečných stoupáních se ze skupiny vydělila tříčlenná skupina s náskokem zhruba deseti sekund před hlavním polem. Na druhém místě skončil Vojtěch Vodrážka z KC Hlinsko v čase 1:48:41 a na třetím místě dojel Radek Koblic ze stáje CT Weber v čase 1:48:42.
Na zkrácené trase byla v kategorii ženy nejrychlejší Hana Doležalová z týmu AC Sparta Praha v čase 1:20:34. Kategorii juniorů vyhrál Matyáš Smrčka z Cycling Academy Tábor v čase 1:30:02,“ popsal průběh a výsledky hlavní pořadatel Josef Jukl.

Sportovní hodnota závodu byla podle slov Josefa Jukla velmi vysoká. Závodníci se museli vyrovnat s vysokou teplotou pohybující se kolem 33°C. Stínem akce byl pád Lenky Petříkové v nájezdu do cílového prostoru s následkem zranění. Přejeme jí společně brzké uzdravení.
„Poděkování patří všem sponzorům, kteří akci podpořili materiálně a umožnili tak ocenit na stupních vítězů nejlepší ze všech sedmi výkonnostně oddělených kategorií. Komplexní výsledky a fotodokumentace jsou publikovány na www.melechov.cz. Poděkování patří i obci Dolní Město za vytvoření podmínek pro uspořádání akce,“ dodal Josef Jukl.

Výsledky

  • Facebook
  • Twitter