Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dva opilí řidiči v sobotu havarovali na silnicích Vysočiny

/
/
/
628 ZobrazeníDvě nehody na silnících Vysočiny řešili v sobotu 20. února policisté, první se stala kolem desáté hodiny dopoledne u Starče nedaleko Třebíče, druhá okolo osmé večer ve Velkém Meziříčí. V obou hrál roli alkohol, v první také drogy.

Třiatřicetiletý řidič vozu VW Golf havaroval při jízdě z Třebíče na Stařeč na přímém úseku silnice, když po projetí zatáčky ve stoupání nezvládl řízení a dostal smyk, který nevyrovnal, vyjel mimo vozovku a auto otočil přes střechu. „Při nehodě se nikdo nezranil. Policisté zjistili dechovou zkouškou u řidiče hodnotu 1,88 promile alkoholu. Pozitivní byl také test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, a to na THC. Muž se podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu. Na voze vznikla předběžně vyčíslená škoda čtyřicet tisíc korun. Řidič nepředložil řidičský průkaz,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
V sobotu došlo k dopravní nehodě také ve Velkém Meziříčí, kde řidič vozu Fiat neodhadl v Čermákově ulici boční odstup od zaparkovaného auta a srazil se s vozem Škoda Octavia. „Ani tady ke zranění nedošlo. Policisté u pětašedesátiletého muže dechovou zkouškou odhalili hodnotu 1,78 promile alkoholu. Opakované zkoušky u muže ukázaly hodnoty ještě vyšší. Opilému muži zadrželi řidičský průkaz a byla mu zakázána další jízda,“ dodala tisková mluvčí s tím, že policisté zahájili v prvním případě úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ prověřují, ve druhém pak úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ dále prověřují.

  • Facebook
  • Twitter