Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dva opilí řidiči havarovali v sobotu na silnicích Vysočiny

/
/
/
814 ZobrazeníKe dvěma haváriím, jejichž viníky byli podnapilí řidiči, vyjížděli v sobotu Policisté na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie 25. července v noci policisté na silnice Vysočiny.

První nehoda se stala po půlnoci na silnici II/411 mezi Novými Syrovicemi a Dešovem na Třebíčsku v katastru Dešova. „Pětadvacetiletý řidič jedoucí s vozem VW Passat po požití alkoholických nápojů ve směru od Nových Syrovic nepřizpůsobil rychlost jízdy a při jízdě po rovném úseku a následném projetí táhlou pravotočivou zatáčkou, vlivem rychlosti a své opilosti uvedl auto do smyku, který nevyrovnal. Vyjel do protisměru a vlevo do travnatého silničního příkopu, kde narazil do kmene vzrostlého stromu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče vozidla, kterého převezla Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina do nemocnice v Třebíči,“ přiblížila Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině, s tím, že k jinému zranění osob při dopravní nehodě nedošlo a hmotná škoda na voze dosáhla 65 000 korun. „Řidič se podrobil dechové zkoušce ke zjištění hladiny alkoholu v dechu, zkouška byla pozitivní a ukázala 2,07 promile alkoholu v dechu a stejnou výši ukázala i opakovaná dechová zkouška. Řidič požití alkoholických nápojů před jízdou doznal a nepožadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. Provedenou lustrací policisté zjistili, že řidič má zadržený řidičský průkaz,“ dodala tisková mluvčí.

Před třetí hodinou ranní vyjeli policisté k dopravní nehodě, která se stala na Pelhřimovsku na silnici u Pošné. „Sedmadvacetiletý řidič vozidla VW Transporter projížděl po silnici III/1296 ve směru od Pacova směrem na Pošnou a vlivem své opilosti před Pošnou v prudké levotočivé zatáčce nezvládl řízení a vyjel vpravo na nezpevněnou krajnici, kde narazil do svislé dopravní značky a následně auto převrátil na levý bok. Při dopravní nehodě utrpěl řidič lehké zranění a zůstal ve voze zaklíněný na místě řidiče až do příjezdu profesionálních hasičů, kteří ho z auta vyprostili,“ popsala Dana Čírtková druhou havárii. I tady policisté odhalili dechovou zkouškou alkohol ve výši 1,90 promile alkoholu v dechu. „Řidiče převezli zdravotníci k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve do Nemocnice Pelhřimov. Při nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 70 000 korun. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a ve věci zahájili stejně jako v prvním případě úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uzavřela tisková mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter