Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dva hříšníci na začátku víkendu na Vysočině s alkoholem za volantem

/
/
/
868 ZobrazeníNa Třebíčsku a Žďársku zaznamenali policisté v pátek 19. října dva řidiče, kteří usedli za volant po požití alkoholu. Prvnímu naměřili 1,76 promile alkoholu, druhému více než dvě promile. 

První řidič projížděl v pátek 19. října po osmnácté hodině s vozem Peugeot Partner od Sazomína směrem do Žďáru nad Sázavou a následně pokračoval v jízdě ulicemi Žďáru nad Sázavou. „Policisté při kontrole řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných pro řízení a provoz vozidla a poté k provedení dechové zkoušky. Její výsledek byl pozitivní – 1,76 promile alkoholu v dechu. Pozitivní hodnoty měly také opakované dechové zkoušky – 1,87 a 1,81 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.
Policisté šestačtyřicetiletého řidiče zadrželi a eskortovali ho k provedení dalších procesních úkonů a zadrželi mu řidičský průkaz. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V pátek krátce po osmnácté hodině policisté kontrolovali na silnici III/ 4056 nedaleko Rokytnice nad Rokytnou osobní vůz Škoda Felicia, které řídil sedmatřicetiletý muž. „Policisté dechovou zkouškou zjistili, že řidič je pod vlivem alkoholu. První dechová zkouška vykázala hodnotu 2,21 promile alkoholu. Opakovaným měřením na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu byla zjištěna hodnota 2,14 promile alkoholu. Muž se ve zdravotnickém zařízení podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté muže zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici o Jihlavy,“ dodala tisková mluvčí s tím, že stejně jako v prvním případě policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

  • Facebook
  • Twitter