Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dva domy hořely ve čtvrtek na Vysočině

/
/
/
1139 ZobrazeníU požárů dvou domů v Jabloňově na Žďársku a v Popůvkách na Třebíčsku zasahovali hasiči ve čtvrtek 9. srpna odpoledne a večer. K prvnímu ohni vyjeli už krátce po poledni.


V Popůvkách na Třebíčsku likvidovalo po půl jedné hořící dům pět jednotek hasičů. „Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů a po necelých třiceti minutách od ohlášení události na linku tísňového volání se jim podařilo dostat plameny pod kontrolu.

Zásah hasičů v Popůvkách, archiv HZS Kraje Vysočina

Následně rozebrali požárem zasažené konstrukce a dohasili jednotlivá ohniska hoření. Pár minut po patnácté hodině byl zásah ukončen. Dohled nad požářištěm následně převzal místní jednotka sboru dobrovolných hasičů.
Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje, škoda se vyšplhala na 500 tisíc korun,“ popsala první požár Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině.

Do Jabloňova na Žďársku vyjelo po sedmé hodině večer deset jednotek hasičů, na místě zasahovali profesionální hasiči ze Žďáru nad Sázavou, Bystřice nad Pernštejnem, Velkého Meziříčí a Velké Bíteše společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Křižanova, Měřína, Osové Bitýšky, Velké Bíteše, Velkého Meziříčí a Dolních Heřmanic.

Zásah hasičů v Jabloňově, archiv HZS Kraje Vysočina

„V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla střecha rodinného domu v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů a kromě hašení se také zaměřili na ochranu okolních domů. Rozšíření požáru zabránili. Po dvou hodinách intenzivního hašení se jednotkám podařilo dostat požár pod kontrolu.
Hasiči následně rozebrali požárem zasažené konstrukce domu a dohasili jednotlivá ohniska hoření. Půdní prostory hasiči vyskladnili. Dohled nad požářištěm následně převzala místní jednotka sboru dobrovolných hasičů.
Dvě lehce zraněné osoby skončily v péči zdravotníků,“ dodala tisková mluvčí s tím, že škoda byla předběžně vyčíslena na částku 900 tisíc korun a požár zapříčinila nedbalost při pálení.

  • Facebook
  • Twitter