Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dva čtvrteční požáry na Vysočině, hořelo v Jihlavě a Žďáře nad Sázavou

/
/
/
639 ZobrazeníVe čtvrtek 7. ledna dopoledne došlo ve Žďáře nad Sázavou a v Jihlavě ke dvěma požárům v bytových domech, druhý z požárů si vyžádal jedno zranění.

Před devátou hodinou ráno vyjeli profesionální hasiči ze Žďár nad Sázavou k požáru vánočního stromečku v bytě v bytovém domě v Růžové ulici ve Žďáře nad Sázavou.
„Požár, který vznikl od prskavky a který se z vánočního stromečku dále šířil, se podařilo uhasit ještě před příjezdem hasičů na místo události. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 500 tisíc korun. Požár poničil vybavení nejenom obývacího pokoje, ale také kuchyně. Při požáru se nikdo nezranil,“ uvedla Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině.
Po půl jedenácté dopoledne zasahovali hasiči při požáru v bytové jednotce v domě ve Fritzově ulici v Jihlavě. „Na místo události vyjeli jihlavští profesionální hasiči, kteří na místě zjistili, že senior, který si na propanbutanovém vařiči ohříval jídlo, špatně uzavřel kohout propanbutanové lahev u vařiče, a tím docházelo k neustálému hoření malého plamene, čehož si nevšimnul. Následně na plotýnku položil plastový tácek, který se vznítil a začal odkapávat na koberec, který začal hořet.
Kouře, který vycházel z bytu seniora, si povšiml soused. Neváhal a z bytu vynesl propanbutanovou lahev s vařičem a umístil ji do sněhu v dostatečné vzdálenosti od domu. V bytě otevřel okna, aby docházelo k přirozenému odvětrávání,“ doplnila Petra Musilová s tím, že zraněný senior skončil v péči zdravotníků, kteří jej po nezbytném ošetření na místě události převezli sanitním vozem k dalšímu ošetření do jihlavské nemocnice.

  • Facebook
  • Twitter