Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dukovany hrají s otevřenými kartami, informují o všem, co se v elektrárně „šustne“

/
/
/
1108 ZobrazeníJaderná elektrárna Dukovany je jedním z nejstřeženějších objektů v České republice, kam se dostanete jen při splnění přísných kritérií. Úplně naopak je tomu ale v oblasti komunikace a poskytováním informací.
Ročně energetici okolním obcím v průměru rozešlou 250 zpráv o provozu, vydají přes 50 tiskových zpráv k probíhajícím činnostem, modernizačním a investičním akcím a zveřejní dalších více než sto článků a informací na webových stránkách a sociálních sítích s různým zaměřením. Díky tomu je elektrárna Dukovany na špici žebříčku otevřenosti a informovanosti veřejnosti v celém regionu.

Oblast jaderné energetiky patří mezi obory s vysokou odborností, která je pro většinu populace málo známá. I přesto je u nás podpora veřejnosti provozu jaderných elektráren podle nedávno zveřejněného průzkumu nejvyšší v Evropě a aktuálně dosahuje 62 % podporovatelů. „Je to výsledek bezpečného a spolehlivého provozu obou našich jaderných elektráren i dlouhodobým úsilím o maximální otevřenost a informovanost obyvatel žijících v regionu,“ vysvětluje ředitel elektrárny Miloš Štěpanovský.

Dalším prvkem přispívajícím ke zvýšení informovanosti, která boří mýty o jaderné energetice, je provoz Informačního centra JE Dukovany. To ročně navštíví až 36 tisíc návštěvníků. Elektrárna také zasílá čtyřikrát do roka tištěný zpravodaj do 40 tisíc poštovních schránek obyvatel regionu elektrárny Dukovany, jehož elektronickou verzi průběžně doplňuje novinkami na webových stránkách www.aktivnizona.cz. V průběhu roku rozesílá elektronické zprávy do emailových schránek starostům obcí v regionu, kteří dále informace zprostředkovávají obyvatelům svých obcí. To je výčet zásoby dat, z kterých mohou čerpat jak obyvatelé regionu elektrárny Dukovany, tak také široká veřejnost v České republice i v zahraničí.

„Otevřená komunikace je vedle bezpečnosti a spolehlivosti další cestou, po které jdeme s cílem být svému okolí dobrým sousedem. Bez naslouchání a přijímání zpětné vazby i návazným ověřením vzájemného pochopení bychom nemohli elektrárnu správně a dlouhodobě provozovat,“ dodává Miloš Štěpanovský.

Přes všechny tyto aktivity se energetici také snaží o osobní kontakt a setkávání s těmi, kteří se o jadernou energetiku zajímají. Během roku mohou zájemci navštívit elektrárnu při několika speciálních programech, jako jsou noční prohlídky nebo dny otevřených dveří nebo se denně informovat o dění v elektrárně v prostorách informačního centra.

Aktuální informace o provozu Jaderné elektrárny Dukovany.

  • Facebook
  • Twitter