Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Druhý stupeň povodňové aktivity na Svratce v Herálci na Žďársku

/
/
/
1190 ZobrazeníČtyři jednotky hasičů zasahují ve středu 14. října v Herálci na Žďársku, kde hladina řeky Svratky dosáhla druhého stupně povodňové aktivity, hasiči plní pytle pískem a staví protipovodňové hráze.

„Od dosažení třetího stupně povodňové aktivity (tedy stavu ohrožení) hladinu řeky dělí jen pár centimetrů. Ze skladu Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina byly uvolněny pytlovačky a dva tisíce pytlů, které hasiči na místě plní pískem a staví protipovodňové hráze.
Všechna opatření, která jsou na místě přijímána jsou realizována společně se starostou obce. Obyvatelé ve vodou ohrožených domech byli o aktuálním stavu a možnosti, že budou muset své domovy opustit informováni. Hasiči připravují jejich případnou evakuaci do nepostižené části obce,“ popsala prvotní informace Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině, s tím, že informováni byli o vzniklé situaci také starostové obcí po toku řeky Svratky.

Aktualizace v 16.40
Podle informací hasičů je odpoledne relativně klidná. Aktuálně evidují na Vysočině tři události v souvislosti s počasím.

Rozvodněná Svratka na Žďársku, foto: HZS Kraje Vysočina

  • Facebook
  • Twitter