Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Doprava u Velkého Beranova se přesunula na provizorní mostní konstrukci

/
/
/
1092 ZobrazeníVýstavba obchvatu Velkého Beranova se opět posunula, od středy 1. dubna vede po provizorní mostní konstrukci, na silnici II/602 platí přechodné dopravní značení, které zakazuje vjezd nákladním vozidlům nad dvanáct tun.

„Pro tato vozidla je stanovena objízdná trasa a na zákaz vjezdu jsou řidiči v dostatečném předstihu upozornění dopravními značkami. I přesto někteří řidiči kamionů tento zákaz nerespektují a daným úsekem projíždějí. Na dodržování zákazu proto nyní mnohem častěji dohlížejí policisté, kteří se přísnými sankcemi za porušení zákazu vjezdu snaží zvýšit dopravní kázeň na této silnici tak, aby bylo možné plynule pokračovat ve výstavbě obchvatu,“ vysvětluje Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Průjezd nákladních aut nad 12 tun by byl podle jejích informací velice nebezpečný v období, kdy je doprava svedena na provizorní ocelový most, po kterém bude vedena veškerá doprava. „Pokud by přes mostní provizorium projížděla nákladní vozidla s hmotností nad 12 tun, mohlo by dojít k poškození statiky mostu a tím by bylo ohroženo jeho používání. Proto v místě pravidelně hlídkují policisté a všichni neukáznění řidiči musí počítat s přísnými sankcemi v případě porušení zákazové značky. Policisté mohou za zjištěný přestupek řidiči uložit v příkazním řízení pokutu až 2000 korun. Každý řidič musí počítat s tím, že se v místě otočí a bude se vracet na objízdnou trasu,“ dodala tisková mluvčí.

Na dodržování zákazu vjezdu aut nad dvanáct tun na provizorní most dohlíží u Velkého Beranova policisté, foto: Policie ČR

Semaforové omezení v úseku bude trvat až do zprovoznění celého obchvatu Velkého Beranova na přelomu října a listopadu letošního roku. „V pondělí 23. března měla být doprava převedena na mostní provizorium, došlo k tomu až ve středu 1. dubna. Provoz na mostním provizoriu by měl být ukončen předběžně v polovině září a převeden provizorně na nově vybudovaný most s pokračováním po staré komunikaci do Nových Domků. Plnohodnotný obousměrný provoz spolu se zprovozněním celého obchvatu Velkého Beranova by měl být obnoven 1. listopadu 2020,“ uzavřela Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter