Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dobrovolnické centrum se podílí na pomoci pro Ukrajinu

/
/
/
1083 ZobrazeníDobrovolnické centrum v regionu Humpolec a Světlá nad Sázavou se zapojuje do pomoci lidem, kteří prchají z válkou zasažené Ukrajiny.

„Nepodnikáme však žádné kroky samostatně, vše je v součinnosti s městem Humpolec,“ uvádí Ludmila Nenadálová, koordinátorka dobrovolnického centra a zároveň vedoucí dobrovolnictví. „Aby mohla být pomoc efektivní a správná, musí být také koordinovaná,“ podotýká.

Aktivně se tak podílejí na humanitární sbírce pod záštitou města. „Naši dobrovolníci budou pomáhat vybírat a následně třídit darované věci. Dobrovolníků však není nikdy dost a aktuálně se hodí každá pomocná ruka. Sháníme proto další lidi, kteří by se mohli zúčastnit sbírky i přes den,“ komentuje Ludmila Nenadálová.

Seznam potřebných věcí zájemci najdou na webových stránkách Humpolce. „Nejpotřebnější jsou v tuto chvíli polštáře, peřiny a hygienické potřeby,“ přibližuje vedoucí dobrovolnictví.

Kromě toho dobrovolníci sdružení FOKUS Vysočina pomáhají překonat i jazykové bariéry. „Sehnali jsme tlumočníky. Jsou to všechno rodilí Ukrajinci a Ukrajinky, kteří už několik let žijí v České republice,“ popisuje koordinátorka dobrovolníků.
Připravena pomoci jsou i zbylá tři dobrovolnická centra. „Naše koordinátorky dnes budou oslovovat města ve svém regionu a nabízet jim spolupráci s našimi dobrovolníky,“ dodává Ludmila Nenadálová.

Více informací získáte na e-mailu dc.humpolec@fokusvysocina.cz.

  • Facebook
  • Twitter