Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dobrovolní hasiči předvedli na Masarykově náměstí v Jihlavě svou techniku

/
/
/
836 ZobrazeníPrimátorka Karolína Koubová uvítala na jihlavské radnici na tradičním předvánočním setkání členy jednotek sborů dobrovolných hasičů Statutárního města Jihlavy a představitele Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina.

Na programu setkání bylo představení jednotek a jejich členů, přehled financování, shrnutí činnosti v uplynulém roce i výhled aktivit na následující roky. Po prezentaci v zasedací místnosti zastupitelstva se více než tři desítky hasičů a zástupců města přesunuly ven na Masarykovo náměstí na ukázku hasičské techniky.

Technika jihlavských dobrovolných hasičů

„Vaše práce je velmi důležitá a je zapotřebí ji podporovat tak, abyste měli všechny podmínky nutné k efektivním zásahům. Moc vám děkuji za vaše nasazení a obětavost,“ uvedla v proslovu k přítomným primátorka Koubová.

První hasičské sbory, tehdy ještě německé, vznikaly na Jihlavsku již v druhé polovině devatenáctého století. První ryze český sbor vznikl v Jihlavě až v roce 1924.

V letošním roce zatím dobrovolní hasiči zaznamenali celkem padesát pět výjezdů. Ve dvaceti osmi případech se jednalo o požár, dvakrát o únik nebezpečných látek a devatenáctkrát poskytovali hasiči technickou pomoc. Ta nejvíce souvisela se silnou bouřkou ze dne 13. dubna, kdy odstraňovali padlé stromy, a s přívalovými srážkami 1. a 10. června, kdy odčerpávali vodu ze zatopených prostor.

  • Facebook
  • Twitter