Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dobrovolní hasiči museli evakuovat děti z tábora u Libice

/
/
/
746 ZobrazeníNa Vysočinu znovu dorazily přívalové deště a bouřky. Od nedělní 16.00 hodiny odpolední do pondělní 29. června 11.00 hodiny dopolední hasiči zasahovali u bezmála čtyřiceti případů. Nejčastěji čerpají vodu ze zatopených domů, evakuovat museli i jeden dětský tábor nedaleko Libice nad Doubravou na Havlíčkobrodsku.

V pondělí 29. června před 10.00 hodinou zahájili evakuaci dětí z dětského tábora v Libické Lhotce na Havlíčkobrodsku. „Děti musely tábor preventivně opustit kvůli stoupající hladině řeky Doubravy. Ta v Bílku dosáhla 1. stupně povodňové aktivity a o evakuaci, které se chopili místní dobrovolní hasiči, následně rozhodl starosta Libice nad Doubravou,” informovala mluvčí HZS Kraje Vysočina Petra Musilová. Ještě před 11.00 hodinou dopolední hasiči evakuaci dokončili. Všechny děti jsou v pořádku a zázemí našly v budově místní základní školy.

Nejvíce událostí spojených s nepřízní počasí řešili hasiči právě na Havlíčkobrodsku. V několika případech odstraňovali stromy a větve, které padly na silnice a bránily plynulému provozu.

  • Facebook
  • Twitter