Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dobro-druzi pomáhají projektům i na Vysočině

/
/
/
848 ZobrazeníPatnáct týmů Dobro-druhů uspořádalo ve spolupráci se svými patrony na 55 dobročinných akcí, jejichž výtěžek putoval na podporu handicapovaných kamarádů, seniorů, maminek ve složité životní situaci, ale i na pomoc slonům či želvám. Podporu získaly i projekty z Vysočiny.

V roce 2019 se našlo více než 273 dětí a mladých lidí, kteří věnovali svůj volný čas filantropii. Na dobré účely se jim podařilo vybrat 537 326 Kč, které Nadace Via navýšila na celkových 906 288 Kč. Dohromady tak za uplynulých sedm let na dobrou věc putovalo díky Dobro-druhům téměř pět milionů korun. Dál pokračuje v dobročinnosti 85 % Dobro-druhů.

Akce, které se konaly v deseti krajích, navštívilo přes 21 197 návštěvníků, z nichž třetina přispěla na dobročinné účely. Na Vysočině to byl projekt Dáme vaší tváři úsměv z Janštejna. Dívky z výchovného ústavu v Janštejně ve svém volném čase pomáhají jak v domově důchodců, tak v psím útulku v sousední vesnici. Opuštění psi si je získali natolik, že se rozhodly spojit svoje síly a vydělat peníze na chod útulku a veterinární péči. Každá z dívek něco umí – některá vyrábět náramky, jiná malovat, několik z nich umí dobře šít. Výrobky prodávaly na předvánočních jarmarcích v okolí, kde také informovaly o činnosti útulku a možnostech pejsky adoptovat. Podařilo se jim tak vydělat 10 747 Kč, dalších 17 961 Kč vysbíraly pomocí výzvy na Darujme.cz a na pomoc útulku tak věnovaly 48 708 Kč.

Druhým projektem na Vysočině je Pomáhám Klárce z Malče. Žáci ZŠ a dobrovolní mladí hasiči spojili své síly. Rozhodli se pomoci mladé dívce, která se již podruhé pouští do svého boje s leukémií. Společně připravili dvě benefiční akce. Jednou z nich bylo sportovní odpoledne plné běhu, kde bylo kromě závodění možné zakusit i lokální fairtrade produkty či si koupit vlastnoručně vyrobené sáčky na svačinu. Další akcí byla fairtrade snídaně, která kromě výběru peněz posloužila k setkání sousedů nad dobrým jídlem. Celkově se malečským podařilo na pomoc Klárce vybrat 68 727 Kč.

  • Facebook
  • Twitter