Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Munici ze Žďárska pyrotechnik zničil na místě

/
/
/
823 ZobrazeníV úterý 4. února kolem jedenácté hodiny dopoledne oznámil nálezce prostřednictvím linky tísňového volání policistům na integrovaném operačním středisku nálezu předmětu připomínajícího munici, který našel muž v lese v katastru Vatína na Žďársku.

„Operační důstojník oznamovatele poučil, aby s předmětem nijak nemanipuloval a vyčkal na příjezd policejní hlídky. Přivolaní policisté místo nálezu zajistili a vyžádali si součinnost policejního pyrotechnika. Pyrotechnik brněnské expozitury předmět identifikoval jako dělostřeleckou minu 8 cm Wgr. 34, pocházející z období druhé světové války.
Vzhledem k tomu, že další manipulace s municí by byla nebezpečná, a to z důvodu uraženého zapalovače a obnažené rozbušky, rozhodl pyrotechnik o jejím zničení na nejbližším vhodném místě. Krátce po jedné hodině odpoledne tak byla munice pyrotechnikem zničena řízeným odstřelem,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Munice v místě nálezu u Vatína na Žďársku, foto: archiv Policie ČR
  • Facebook
  • Twitter