Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Do tří let bude před třebíčskou nemocnicí parkovací dům

/
/
/
2946 ZobrazeníParkovací dům se čtyřmi nadzemními podlažími a kapacitě 218 parkovacích míst bude sloužit nejen klientům, zaměstnancům a návštěvníkům nemocnice, ale také široké veřejnosti. Na přípravě i realizaci stavby spolupracuje s Krajem Vysočina také město Třebíč.

„Náklady na výstavbu jsou prozatím odhadovány ve výši 165 milionů korun, bez projektové přípravy. Bonusem je, že budova vytvoří protihlukovou bariéru k frekventované silnici podél jižního okraje areálu nemocnice,“ řekl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Martin Kukla.

Město Třebíč pro stavbu věnovalo část pozemků v areálu nemocnice a na stavbě se bude finančně podílet, celkem včetně pozemků částkou padesát milionů korun.

„Rádi podpoříme dostavbu nemocnice, která zajišťuje péči o občany našeho města i spádové oblasti. Pokud naše podpora projekt parkovacího domu urychlila, pak splnila účel. Navíc získáme další parkovací kapacitu v rámci frekventované lokality, kde je po parkování neustále vysoká poptávka,“ uvedl starosta Třebíče Pavel Pacal.

Samotná stavba bude probíhat od listopadu roku 2021 do jarních měsíců roku 2023.

  • Facebook
  • Twitter