Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Do konce června mohou lidé v Třebíči podávat návrhy v participativním rozpočtu

/
/
/
579 ZobrazeníV neděli 31. března skončilo hlasování v prvním, pilotním ročníku participativního rozpočtu Třebíče. V pilotním ročníku lidé hlasovali o vybraných investičních akcích a měli tak možnost rozhodnout, jaké akce do výše 3,5 milionu korun se ve městě do konce roku uskuteční.

Hlasování se zúčastnilo 909 občanů, z toho 52 procent mužů a 48 procent žen. Nejvíce hlasujících (43 %) bylo ve věku 31 – 45 let, nejméně hlasujících (5 %) bylo z věkové kategorie 15 až 18 let.

„Nejvíce lidí dalo svůj hlas opravě chodníku v ulici M. Majerové, v hodnotě 1,5 milionu korun. Další akce, které budou letos na základě hlasování v participativním rozpočtu realizované, jsou rozšíření parkoviště v ulici Revoluční (1,5 milionu) a oprava silnice v ulici Bartuškova (1 milion korun). Všem, kdo se svým hlasem podíleli na pilotním ročníku participativního rozpočtu, děkujeme za to, že jim není lhostejný rozvoj našeho města,“ uvedl starosta Třebíče Pavel Pacal.

„Od pondělí 1. dubna je spuštěn další ročník, participativní rozpočet 2020. V období od 1. 4. do 30. 6. mají lidé možnost podávat návrhy na projekty, které podle nich mohou přispět ke zkvalitnění veřejného prostoru v Třebíči,“ řekl Pavel Pacal a dodal, že o návrzích, které budou splňovat všechny náležitosti, budou lidé hlasovat na podzim na Fóru Zdravého města a také opět elektronicky na webu města. Vítězný projekt nebo projekty budou realizovány v roce 2020.

Veškeré informace a možnosti, jak návrhy podávat, najdou lidé na webové sekci městských stránek, včetně elektronického formuláře pro podání návrhu, na adrese: www.trebic.cz/rozpocet.

  • Facebook
  • Twitter